Як живуть горобці.

Горобці відносяться до сімейства ткачикових. Живуть вони, як правило, самостійно. При цьому багато хто з них намагаються оселитися в безпосередній близькості з чоловіком. Гнізда горобці розташовують у дуплі дерева, що росте, за лиштвою вікна, під карнизом або під дахом будинку.
Інструкція
1
Раціон у дорослого горобця різноманітний: крім комах він харчується харчовими відходами, квітковими нирками і зернами, ягодами і насінням і т.д. Люди багато чого знають про їхній побут. Варто відзначити, що горобці чимало шкоди завдають, поїдаючи ягоди, розкльовував нирки ягідних і фруктових дерев, знищуючи посіви зернових соняшнику. На даний момент вчені до кінця не визначилися, чого ці птахи приносять більше - користі чи шкоди.
2
Воробйов можна віднести до одним з найпоширеніших видів птахів, пристосованих до перебування у безпосередній близькості з чоловіком. Велику роль відіграє висока здатність до вивчення, обережність та інші особливості поведінки.
3
Розрізняють два види виробів: польові та будинкові. Кожен з них має свої відмінні риси. Велике число будинкових горобців воліють гніздитися за обшивкою стін, за наличниками вікон, під дахами і т.д. З комфортом вони розташовуються в шпаківні і дуплах. Горобець польовий влаштовує гнізда в схожих місцях. При цьому більшу перевагу залишається за дуплами дерев.
4
Польові горобці найчастіше живуть у сільській місцевості, або в парках і скверах. Будинкові ж, навпаки, птахи міські. При цьому нерідко вони перетинаються на одній території, що їм зовсім не заважає.
5
Горобці - птахи суспільні. Не раз можна було спостерігати, як вони неначе за командою злітаються на один кущ і хором починають цвірінькати. Подібне спів - обов'язковий елемент їх предгнездового поведінки. Таким чином, вони привертають якомога більшу кількість птахів на дану ділянку. Цвірінькання горобців також може означати синхронізацію шлюбного поведінки. Самець після співу приступає до залицяння: опускає крила, задирає хвіст і стрибає навколо самки, цвірінькаючи.
6
Як і іншим птахам, виробами, докучають різні кровоссальні паразити: мухи-кровососки, іксодові і аргасові кліщі, блохи і т.д. У період розмноження їх зараженість зростає. Спад настає в серпні місяці, коли горобці ночують у кронах дерев і залишають гнізда.