Як жити з однією ниркою.

Нирки - парний орган, і в разі серйозних захворювань лікар може прийняти рішення видалити одну з них. Після такої операції людина не стає інвалідом, однак, щоб прожити довге і повноцінне життя, доведеться дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
Не варто займатися самолікуванням і безконтрольно приймати ліки, адже в разі невдачі постраждає саме ваша нирка. Призначати лікування повинен лікар, причому навіть у разі легкого нездужання, з яким раніше ви справлялися без особливих зусиль. Лікування за допомогою народних рецептів може призвести до ускладнень, адже виводити надійшли речовини з організму доведеться вашій єдиній нирці.
2
Режим харчування після видалення нирки також повинен зазнати змін. Людям, що перенесли операцію, рекомендується приймати їжу невеликими порціями чотири-п'ять разів на день. Корисні легкозасвоювані продукти, багаті вітамінами і мікроелементами. М'ясо та рибу бажано вживати у відвареному вигляді, хліб - виключно чорний. Корисні яйця, овочі, вершки, мед, сметана. Не слід різко міняти свій раціон. Наприклад, приїхавши на відпочинок в екзотичну країну, намагайтеся харчуватися звичної для європейця їжею, лише зрідка пробуючи місцеві страви.
3
Дотримуйтеся режиму праці та відпочинку. Обов'язково висипайтеся, намагайтеся якомога частіше гуляти на свіжому повітрі. Корисні будуть півгодинні прогулянки вранці і ввечері, відвідування лікувальної фізкультури. Людям з однією ниркою можна займатися спортом, однак необхідно вибирати такі види фізичної активності, в яких ризик ушкоджень найбільш низький. Падіння під час занять футболом, хокеєм, їзди на лижах або велосипеді можуть призвести до дуже неприємних наслідків.
4
Людині з однією ниркою бажано уникати будь-яких запалень. Намагайтеся не допускати розвитку у вас простудних захворювань, ходите на профілактичні огляди до зубного, періодично проходьте обстеження у терапевта, ендокринолога, кардіолога, пульмонолога. Жінки з однією ниркою можуть мати дітей, проте їм необхідно повідомити лікаря, провідного їх вагітність, про свою особливість, щоб доктор зміг ефективно підібрати відповідні препарати.