Використання трафаретів для стін в дизайні інтер'єру.

Один з варіантів цікавого оформлення житлових кімнат - використання трафаретів. З їх допомогою можна зонувати приміщення, прикрашати стіни, візуально змінювати пропорції кімнати. До того ж такий декор легко виконати своїми руками, без залучення професіоналів. Використовуйте готові трафарети або виготовте їх самостійно.

Трафарети: якими вони бувають

Трафарети дають можливість зображати повторюваний візерунок будь-якої складності. Принцип простий: вибирається відповідний малюнок, який потім вирізається на тонкому аркуші вощеного картону або ацетатної плівці. Розміри малюнка можуть бути будь-якими, але занадто великі мотиви краще розділити на кілька частин. За допомогою трафаретів можна декорувати всю поверхню стіни, імітуючи шпалери, або намалювати красивий бордюр. Ще один варіант - поділ стіни за принципом помпейской панелі. Стик квітів можна зробити фігурним, зобразивши, наприклад, силуети будинків або дерев.
Готові шаблони можна придбати в магазинах, що торгують оздоблювальними матеріалами. У продажу зустрічаються окремі мотиви і цілі набори, за допомогою яких можна декорувати інтер'єр в єдиному стилі.

Вибираємо підходящі мотиви

Вибір малюнка залежить від розміру кімнати. Для невеликого приміщення підійдуть дрібні мотиви - стилізовані квіти або простий візерунок. Горизонтальний широкий бордюр візуально зменшить висоту приміщення, а декілька вертикальних вузьких смуг, навпаки, зроблять його вище. Дуже ефектний прийом - оформлення стику двобарвних панелей. Верхню частину стіни можна забарвити в світлий тон, а нижню - в темніший. Кордон квітів оформите у вигляді силуетів міст, замків або лісу. Такий прийом підходить для вітальні, спальні або дитячої. У кухні або їдальні можна виділити цілу стіну, зобразивши на ній різноманітні сюжети - наприклад, сценки з вуличного життя. Цей нескладний прийом перетворить звичайну кухню в затишне кафе.

Особливості нанесення малюнка

Приготуйте трафарети і фарбу для їх нанесення. Вам знадобиться швидкосохнуча акрилова фарба - при роботі з звичайними емалями малюнок може розпливатися. Початківцям варто спробувати сили на простих одно- або двоколірних мотивах. Якщо досвід вдався, можете приступати до багатобарвним композіціям.Установіте трафарет на вибране місце. Щільної круглою кистю нанесіть фарбу в прорізи трафарету. Дійте за обраної колірної схемою. Якщо малюнок багатобарвний, спочатку пофарбуйте всі деталі одного тону, потім умочіть чисту кисть в іншу фарбу і продовжите малюнок. Чи не зсувайте трафарет, поки фарба не висохне, інакше на стіні утворюються патьоки.
Замість кистей можна використовувати валики, вони особливо зручні при роботі з великою поверхнею.
Якщо ви хочете намалювати повторювані мотиви, перед фарбуванням намітьте їх положення на стіні олівцем. Виріжте з картону квадрат, який визначить відстань між малюнками. Прикладіть його до стіни так, щоб стрімка лінія пройшла через квадрат по діагоналі. Відзначте олівцем верхній і нижній кути. Потім переміщайте квадрат вгору або вниз, поєднуючи кути зі зробленим позначкою. Таким чином можна розмітити всю стіну або позначити розташування мотивів на бордюре.Готовие малюнки можна декорувати металізованої фарбою. Умочіть в неї тонку кисть і обведіть контури малюнка або зробіть кілька довільних відблисків. Такий декор додасть візерунку обсяг.