Як зимують зайці.

Заяц - представник травоїдних, гризун, широко поширений по всій території країни. В дитинстві дітям показують картинки із зображенням звірка з сіркою шерсткою, яку він носить влітку, і білої - зимовим варіантом. На цьому відомості про те, чим взимку зайнятий заєць, у багатьох закінчуються.
Інструкція
1
Звірі по-різному переживають холодну пору року. Хтось, приміром, ведмідь, щоб заощадити ресурси, лягає в сплячку і прокидається лише навесні, коли сніг зійде, повітря стане тепліше, і буде легше відшукати їжу. Інші тварини, наприклад, білки, роблять запаси на зиму. Заєць же не вживає ні того, ні іншого.
2
З настанням холодів заєць линяє. Він змінює звичну сіру шерсть на білу шубку. Тепер численним ворогам гризуна буде не так-то просто помітити свою здобич. Для зручності пересування по снігу і льоду шерстю покриваються і подушечки лап звірка. На них починає виділятися піт, службовець своєрідною змазкою.
3
Запасів на зиму зайці не роблять, харчуються тим, що можна відшукати в зимовому лісі. У хід йде кора дерев, засохла трава, тонкі гілки, що залишилися з осені замерзлі ягоди. Ближче до зими багато зайці воліють перебиратися ближче до людського житла. Там вони зможуть поласувати сіном або корою фруктових дерев.
4
Взимку заєць воліє виходити на пошуки їжі ближче до сутінків. Днем його біла шубка на снігу може бути помітна пильним хижакам, вночі його підстерігають вже інші тварини. Коли починає смеркати, гризун відчуває себе найбільш захищеним. Вдень же він проводить час неподалік від своєї норки, готовий у разі небезпеки миттєво в ній зникнути.
5
Зайці неможливо утеплюють свої нори на зиму. Ці маленькі звірятка володіють густою шерстю, тому не мерзнуть у своїх укриттях. Головні труднощі для гризуна взимку все ж складають пошуки їжі.
6
Навесні, коли сніг нарешті тане, і стає тепло, змінюється і вигляд зайця. Він знову линяє, скидаючи свою білосніжну шубу, і обростає звичної сірою шерстю, яка влітку робить його менш помітним.