Доксициклін: інструкція по застосуванню.

Серед антибіотиків "Доксициклин" займає одну з лідируючих позицій в медицині. Він недорогий, але при цьому досить ефективний при лікуванні ряду запальних та інфекційних захворювань.

Опис і фармакологічна дія

"Доксициклин" входить до групи антібіотков, основою яких є тетрациклін. Торгова назва препарату та міжнародна непатентована однакові: "Доксициклин" (DOXYCYCLIN). Випускається у вигляді твердих циліндричних темно-зелених непрозорих капсул дозуванням 100 мг, всередині яких знаходиться порошок жовтого кольору. Діючою речовиною препарату є доксициклін (доксицикліну гідрохлорид). В якості допоміжних речовин в лікарському засобі використовуються альгіновая кислота, натрію лаурилсульфат, лактоза, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний. Капсули упаковуються в індивідуальну картонну коробку з двома блістерах по 5 таблеток у кожному з прикладеною інструкцією із застосування. "Доксициклин" активний по відношенню до збудників таких хвороб, як чума, туляремія, бруцельоз, сибірка, холера, сап, хламідії, в тому числі венерична гранульома. "Доксициклин" менш інших відомих антибіотиків впливає на флору кишечника, володіє високою терапевтичною ефективністю в порівнянні з іншими антибактеріальними засобами. Швидко всмоктується в організм і проникає в органи і тканини. Може накопичуватися в ретикуло-ендотеліальної системи, а також у кістковій тканині. При цьому слід врахувати, що "Доксициклин" утворює в кістках і зубах нерозчинні комплекси Са2.

Показання до застосування

Перелік хвороб для використання "Доксицикліну" вельми обширний. Препарат ефективний при лікуванні ряду інфекцій дихальних шляхів і ЛОР-захворювань, таких як пневмонія, бронхіт, фарингіт, отит, синусит, тонзиліт. "Доксициклин" призначають при кон'юнктивітах, висипному тифі, лихоманці скелястих гір, ерліхіозом, інфекціях сечостатевої системи, уретритах, запаленнях шийки матки, гонореї і сифілісі, холері, пахової гранулеме, на ранніх стадіях хвороби Лайма, при бруцельозі, трахоме, пситтакозом, чумі, туляремії, як профілактичний засіб проти малярії. Також "Доксициклин" ефективний для профілактики можливих запалень після медичного аборту.

Протипоказання

Не рекомендується застосування "Доксицикліну" при підвищеній чутливості до компонентів препарату, зокрема, до доксицикліну і тетрацикліну, а також при печінковій або нирковій недостатності, червоний вовчак, порфірії, лейкопенії і в дитячому віці до трьох років.
Використання "Доксицикліну" в період вагітності та лактації можливе тільки в тому випадку, якщо лікування іншими альтернативними, більш безпечними препаратами неможливо або протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Дозування і тривалість лікування визначається лікарем в індивідуальному порядке.Взрослим до 70 кг і дітям з вагою вище 45 кг рекомендована доза становить 100 мг (1 таблетка) 2 рази на перший день лікування через кожні 12 годин. 3атем слід перейти на 50 мг 2 рази на добу або по одній таблетці 1 раз на день. При важких формах захворювань рекомендується прийом 200 мг на добу протягом усього курсу лікування. Дорослим з масою тіла більше 70 кг призначають по 200 мг (2 таблетки) на добу. Дітям, чия маса тіла менше 45 кг, добове дозування розраховується наступним чином: по 2,2 мг на 1 кг маси тіла 2 рази на день, потім 2,2-4,4 мг на кг маси тіла одноразово на добу або по 1, 1-2,2 на 1 кг маси тіла на кожний прийом 2 рази на добу. При гонореї приймають 600 мг (6 таблеток) "Доксицикліну" в два прийоми з інтервалом в 1 годину. Курс лікування в цьому випадку становить 1 день. Або по 2 таблетки 2 рази на добу протягом 7 днів.
Не можна поєднувати" Доксициклин "з алкогольними напоями.
По 100 мг" Доксицикліну "2 рази на день протягом 7-10 днів призначають при лікуванні інфекцій сечовивідних шляхів. При сифілісі рекомендована доза становить 100 мг по 2 рази на день протягом двох тижнів для ранньої стадії. Для лікування пізнього сифілісу потрібно приймати по 1 таблетці 2 рази на стуки протягом чотирьох тижнів. Для профілактики малярії "Доксициклин" слід пити по 1 таблетці на добу за 1-2 дні до вильоту в неблагополучну по захворюваності малярією країну. Потім в профілактичних цілях ліки слід приймати протягом всього часу перебування в країні, де можливе зараження малярією, і після повернення ще протягом чотирьох тижнів.

Особливі вказівки

Капсули Доксицикліну потрібно запивати великою кількістю води, бажано на голодний шлунок . Під час лікування намагайтеся не пропускати прийом таблеток.Еслі ви все-таки забули про таблетку, випийте її якомога раніше і продовжуйте лікування згідно інструкції. Не можна приймати подвійну дозу "Доксицикліну".