Алюмінієві радіатори: плюси і мінуси.

При будівництві нових будинків або ремонті квартир в будинках старої споруди обов'язково постає питання про систему опалення та встановлення нових радіаторів. Якщо раніше особливого вибору не було - всюди встановлювалися чавунні, сьогодні ринок пропонує широкий асортимент радіаторів з різних матеріалів: алюмінію, чавуну, сталі та навіть біметалеві. Особливо популярні у споживачів алюмінієві, і на це є причини.

Типи алюмінієвих радіаторів

На ринку представлені два типи радіаторів опалення з алюмінію - литі і екструдовані. Перші складаються з окремих секцій, з'єднаних в батарею. Кожна така секція - суцільнолита, що виготовляється під великим тиском. Такий радіатор зручний тим, що ви завжди зможете підібрати необхідне для даного приміщення кількість секцій, але, разом з тим, при складанні порушується внутрішнє антикорозійне покриття, яке наноситься на заводі при ізготовленіі.Метод екструдування дозволяє виготовляти алюмінієві радіатори високої якості, він виключає появу в металі таких дефектів, як порожнини, мікротріщини і приховані раковини, які можуть стати причиною аварії при експлуатації. Алюмінієвий сплав, з якого відливають ці радіатори, проходить дві стадії термообробки, що підвищує його механічні властивості. Радіатори, що виготовляються методом пресування, мають привабливий сучасний дизайн, а їх конструкція передбачає додаткові конвекційні потоки в тих батареях опалення, де крайні секції являють собою закриті ємності. Такі радіатори захищені від міжсекційних протікання, тому їх встановлюють в житлових будинках. Кількість секцій може бути різним - від 2 до 16, тому ви завжди зможете вибрати ті, які необхідні для приміщення конкретної площі.
Правильне проектування та монтаж системи опалення в приватному будинку дозволяє істотно продовжити термін служби алюмінієвого радіатора.

Переваги і недоліки алюмінієвих радіаторів

Основним гідністю алюмінієвих радіаторів є оптимальне співвідношення ціна/якість. Вони мають невелику вагу, їх легко транспортувати і монтувати. Значення має і така характеристика, як висока тепловіддача, теплопровідність алюмінію майже в 4 рази більше, ніж у чавуну, радіатори з цього металу нагріваються майже миттєво. І, звичайно, споживачам подобається сучасний і стильний дизайн, яким відрізняються такі батареї опалення, їх тепер не треба ховати за шторами і портьєрами, вони прекрасно вписуються в будь-який інтер'єр.
В системі опалення, в якій встановлені алюмінієві радіатори, не повинні використовуватися метали, що утворюють гальванічні пари, які можуть стати причиною корозії.
Алюмінієві радіатори нового покоління, адаптовані до умов експлуатації в російських системах опалення, витримують робочий тиск до 20 атм. і гідроудари до 30 атм. Але, на жаль, якість теплоносія - гарячої води, яка циркулює в централізованих опалювальних системах, залишає бажати кращого, співвідношення рН в ній досить високе і внутрішня поверхня радіаторів схильна до корозії. Виробники постійно працюють над питанням збільшення терміну служби алюмінієвих радіаторів, який зараз в багатоквартирних будинках, де немає системи очищення, становить близько 6-9 років.