Види деревоволокнистих плит.

Дерево-волоконні плити частіше прийнято позначати абревіатурою ДВП. Вони являють собою пресовану масу целюлозних і синтетичних волокон, води і різних добавок, що додають ДВП особливі властивості. Такі плити - один з найпоширеніших будівельно-оздоблювальних матеріалів.
Дерево-волоконні плити виготовляються з відходів деревообробної та паперової промисловості, але при цьому мають ряд позитивних характеристик, які роблять їх затребуваними в меблевій промисловості, будівництві, оздоблювальних та ізоляційних роботах, автомобілебудуванні, виробництві столярних виробів і різної тари.
ДВП - зносостійкий, гнучкий, міцний, легкий і при цьому дешевий матеріал.

Класифікація деревоволокнистих плит за способом виробництва

ДВП можна виробляти мокрим і сухим способом. Мокрий спосіб передбачає попереднє розмочування матеріалу у воді. Такі плити формують під впливом невеликої температури, а потім висушують. Поверхні ДВП мокрого способу виробництва різні: одна сітчаста, інша гладкая.Прі сухому способі виробництва суміш матеріалів і добавок надходить в прес в сухому вигляді, і для того, щоб плита сформувалася, застосовують високу температуру. ДВП сухого способу виробництва одразу має гладкі поверхні і більш рихлу структуру.

Класифікація ДВП за призначенням

Виділяють плити загального та спеціального призначення. ДВП спеціального призначення застосовуються тоді, коли від матеріалу потрібні якісь особливі експлуатаційні властивості. Серед плит спеціального призначення виділяють: - цементосодержащіе і бітумні плити, вони мають високу міцність і застосовуються для будівництва стін; цементні ДВП часто використовують при укладанні підлог; - биостойкие ДВП, їх просочують спеціальними розчинами, які захищають матеріал від бактерій, цвілі, комах; - важкозгораємі ДВП, які застосовуються для обробки пожежонебезпечних приміщень.
оргалитом - особливий вид ДВП з облицьованої поверхнею.

Класифікація ДВП за твердістю

Важливий параметр ДВП - твердість. Виділяють м'які плити, їх щільність не перевищує 350 кг/м3, і тверді ДВП з щільністю від 800 кг/м3.Мягкіе ДВП виготовляються при низьких температурах, їх міцність дуже мала, але вони мають пористу структуру, яка надає їм хороші тепло- і звукоізоляційні властивості. Тому такі деревно-волокнисті плити використовуються для ізоляційних робіт в будівлях. Самое часте їх застосування - теплоізоляція дахів. М'які ДВП можуть мати товщину від 9 мм до 25 мм.Разновідностей твердих ДВП дуже багато. Вони розрізняються по виду зовнішнього шару - необлагороженние, підфарбовані, з шаром з деревної маси, - а також по щільності і твердості. Для їх класифікації розроблена система позначень. Головне експлуатаційне властивість цього виду ДВП - твердість, тому їх використовують в основному в меблевій промисловості та будівництві.