Декупаж на склі.

Декупаж - це декоративна техніка, яка дозволяє оформляти різні предмети так, немов вони розписані вручну. Готові вироби підійдуть для прикраси будинку і як сувеніри друзям. При нанесенні картинок на скляну поверхню існують свої тонкощі.

Підготовка матеріалів

Для оформлення прозорою тарілки в техніці зворотний декупаж покладіть її перед собою на стіл, застелений клейонкою або чимось іншим, щоб захистити поверхню меблів. Ретельно протріть зовнішню сторону тарілки рідиною для миття стекол або спиртом. Це необхідно для знежирення і видалення бруду.
Якщо ви раптом залишите відбиток пальця на скляній поверхні, відразу ж видалите його ватяним диском зі спиртом. Інакше бруд буде прекрасно видно на зовнішній стороні тарілки.
Підготуйте серветковий мотив. Картинку вирізайте ножицями. При виривання мотиву руками і приклеюванні його до скла, використовуючи техніку зворотний декупаж, може з лицьового боку бути видно нерівний край. Розділіть серветку на окремі шари, залишивши для декорування тільки кольоровий - решта вам не знадобляться.

Зворотній декупаж тарілки

Прикладіть картинку до зворотної сторони тарілки лицьовою стороною вниз. Для приклеювання можна скористатися клеєм ПВА, розбавивши його до рідкого стану, або закріпити роботу відразу акриловим лаком. М'якої флейцевой пензликом нанесіть склеювальний склад поверх мотиву, одночасно вирівнюючи картинку на призначеному для неї місці. Розгладжуйте все складки і здуття від центру до країв, виганяйте повітряні бульбашки і зайвий клей або лак. Весь який виступив за краї картинки клей ПВА або акриловий лак видаліть ватяними паличками або дисками, щоб не залишалися плями. Для посилення яскравості приклеєного малюнка нанесіть поверх нього білу акрилову фарбу або акриловий грунт.

Фінішне прикраса тарілки

Щоб надати роботі закінчений вигляд, покрийте візерунками краю тарілки. Шаблон малюнка прикладіть до внутрішньої частини декоруємої посуду. Скористайтеся контуром для скла. Ви можете нанести суцільні лінії, що повторюють узор, або зробити його окремими невеликими точками. Все залежить від вашого бажання і мастерства.Когда рисунок контуром повністю висохне, промокніть весь візерунковий фон шматочком поролону, який макайте в акрилову фарбу для робіт по склу. Просушіть і покрийте всю зворотну сторону тарілки акриловим лаком в декілька шарів, обов'язково даючи час висохнути кожному.
Якщо ви думаєте використовувати тарілку по прямому призначенню, покривайте її спеціальним лаком для скла. Потім посуд необхідно поставити в духовку і витримати при певній температурі. Ці дані написані на етикетці лаку.
Готову тарілку можна мити водою і губкою без абразивних речовин.