Міфи про фінську металочерепицю.

Фінські технології виробництва будівельних матеріалів вважаються одними з найбільш передових у всьому світі. Високі вимоги стандартів якості, встановлені в цій європейській країні, є найнадійнішою гарантією. Будівельний матеріал, що має торгову назву «металочерепиця», також був винайдений в Фінляндії і сьогодні широко використовується в Росії в якості покрівельного покриття.

Що таке металочерепиця

По суті, це профільований оцинкований сталевий лист, що має кольорове полімерне захисне покриття. У Фінляндії виробники використовують сталевий лист товщиною 0,5 мм, який оцинкований і покритий пасивуючим шаром, ґрунтовкою і зовнішнім шаром полімерного покриття. Така технологія забезпечує високу якість, оскільки пасивуючий шар охороняє оцинковку від руйнуючої дії хімічних речовин, що містяться в грунтовці. Вона необхідна для поліпшення адгезії із зовнішнім полімерним покриттям. У цій якості фіни використовують пурал, матовий і звичайний поліестр. Захисні якості цих покриттів різні, що відбивається на ціні металочерепиці. На сьогоднішній день, судячи з відгуків на форумах в інтернеті, першість по поєднанню ціни і якості належить полімерному покриттю пурал. Зовнішнє покриття багато в чому визначає і термін служби цього покрівельного матеріалу, що витримує досить серйозні механічні навантаження і що руйнує атмосферний вплив. Так, наприклад пурал, полімер на поліуретановій основі, характеризується високою механічною стійкістю і нечутливістю до впливу прямих сонячних променів і ультрафіолету, він не вигорає і здатний витримати значні перепади температури.

Від чого залежить якість металочерепиці

Хоч цей покрівельний матеріал найчастіше називають «фінським», це не завжди вірно. На сьогоднішній день, коли металочерепиця виробляється в багатьох країнах світу, мало хто з виробників самостійно забарвлює і прокатує метал - для цього існують суміжні виробництва, які можуть бути розташовані в інших країнах. Так, наприклад, фінська компанія «Руккі» побудувала на Україні завод з виробництва металочерепиці та постачає йому сировину, а забарвлення продукції виробляється в Луганську. Російські компанії найчастіше для виробництва металочерепиці використовують листовий метал Новолипецького металургійного комбінату, тому іноді можна почути і таку назву - «липецька металочерепиця» .Не всі виробники точно дотримуються технології виготовлення і затверджені ГОСТи, що, звичайно позначається і на якості металочерепиці. Так, наприклад, деякі шведські та вітчизняні компанії пропонують прокат, товщина якого складає всього 0.4 мм, що робить їх продукцію досить вразливою при проведенні монтажних робіт. Втім, і перевищення стандарту в 0,5 мм теж не краще рішення - в цьому випадку прокат відрізняється підвищеною жорсткістю, що створює додаткові труднощі при його обробці і веде до спотворення геометрії профільованих листів. Це згодом проявляється як видимі стики і порушення загальної цілісності покрівельного покриття.
Покрівля, покрита металочерепицею, обов'язково повинна мати заземлення, яке кріпиться на блискавковідводного сітку.
Як видно з вищесказаного, якість того матеріалу, яким ви будете покривати дах свого будинку, прямо залежить від виробника. Тому перед покупкою буде незайвим почитати відгуки на форумах в інтернеті про тих імпортних і російських марках, які пропонує сьогодні будівельний ринок, і тільки потім звернутися до перевірених виробникам, що зарекомендували себе тільки з хорошого боку. Ті компанії, які допускають порушення технології, а також помилки монтажу та укладки, в чому стали причиною виникнення деяких міфів про фінську металочерепицю, які не відповідають дійсності.

Правда і вигадки про фінської металочерепиці

Існує думка, що дійсно якісна фінська металочерепиця, вироблена в Фінляндії, дуже дорога. Так, її вартість трохи дорожче, ніж та, що зроблена вітчизняними компаніями з металу, виробленого в Липецьку, але якщо врахувати такі фактори, як довговічність, стійкість до зовнішніх впливів, а також витрати на ремонт і відновлення захисного покриття, в результаті вона обійдеться вам набагато дешевше, ніж неякісний і недорогий матеріал.
При покупці фінської металочерепиці питайте у продавця сертифікати, що підтверджують її якість. В них також повинні бути зазначені основні технічні та експлуатаційні характеристики.
Вважається, що при укладанні металочерепиці залишається занадто багато відходів. Звичайно, так і буде, якщо ви купите черепицю на будівельному ринку, підрахувавши кількість необхідного матеріалу «на око». Щоб не витрачати зайві гроші і, на додачу, значно полегшити процес монтажу, необхідно замовляти металочерепицю у тих постачальників, які підготують вам необхідний комплект, керуючись представленим проектом кровлі.Іногда можна почути, що краплі дощу виробляють сильний шум, вибиваючи барабанну дріб по даху з металочерепиці . Це можна віднести до недоліків монтажу, коли не витримує рекомендовані відстані між кріпленнями, з цієї ж причини між листами може затікати вода.