Як включити автофокус.

Автофокус забезпечує автоматичну наводку об'єктива в кадрі і настройку різкості. Режими автофокусу на більшості камер однакові, як і принцип роботи. Дана функція має різні настройки, які дозволяють фотографу налаштувати камеру під зйомку практично будь-яких фотографій.
Інструкція
1
Для включення режиму автофокусу на багатьох професійних та напівпрофесійних камерах використовується спеціальний перемикач, який може бути встановлений в двох режимах: AF або M. AF - стандартне скорочення для назви функції автофокусу, а M включає режим ручної настройки різкості. Якщо на камері даний перемикач відсутній, значить вибір режиму здійснюється через відповідний пункт меню. Якщо ви не можете знайти дану функцію, скористайтеся інструкцією для фотоапарата, яка зазвичай поставляється в комплекті.
2
На деяких камерах автофокус також має різні режими. AF-A відповідає за повністю автоматичне регулювання різкості кадру. Камера автоматично визначає об'єкт, на якому необхідно провести фокусування. Дана функція добре підходить для більшості кадрів.
3
Режим AF-S дозволяє зняти статичні сцени, наприклад пейзажі або портретні знімки. AF-C включає режим, при якому камера буде сфокусована на рухомому об'єкті доти, поки не буде натиснута кнопка спуску. Дана функція добре підходить для зйомки швидко рухаються в кадрі.
4
Деякі фотоапарати мають функцію настройки зони автофокусу, яка може бути відрегульована вручну. У більшості випадків підходить фокусування на найближчому об'єкті. Дана опція в налаштуваннях апарата має піктограму білого прямокутника. Режим динамічної зони дозволяє зробити більш точну настройку на фокусуванні для рухомих об'єктів в кадрі, а режим точки (Single Point) може бути використаний для підстроювання фокусу на певній галузі в кадрі. Ця функція корисна, коли відомо, що точно має бути у фокусі - наприклад, очі людини при зйомці портрета.
Зверніть увагу
Для більшості кадрів можна порекомендувати використання автоматичного режиму AF-A, оскільки в більшості випадків він справляється зі своїм завданням і не вимагає від фотографа твори спеціальних налаштувань. Якщо в якійсь з конкретних моментів робота автофокусу вас не влаштувала, тільки тоді слід проводити коректування будь-яких параметрів.