"Полижинакс": інструкція із застосування.

«Полижинакс» - це лікарський препарат для місцевого застосування в гінекології. Він має виражену протигрибкову і антибактеріальну дію, покращує процеси відновлення слизової оболонки піхви.

Інструкція по застосуванню «Поліжинаксу»

«Полижинакс» випускається у вигляді вагінальних капсул і свічок, що містять діючі речовини неоміцин, ністатин, поліміксин В. Нистатин має протигрибкову дію, він ефективний щодо грибів Candida . «Полижинакс» призначають за показаннями для лікування інфекцій і запалень, викликаних мікроорганізмами. Його застосовують при неспецифічних, грибкових і змішаних вагінітах, вульвовагинитах, цервіковагінітов, для профілактики інфекційних ускладнень перед операційними втручаннями, перед внутрішньоматковими діагностичними процедурами, перед пологами. При лікуванні молочниці «Полижинакс» поєднують з прийомом всередину протигрибкових препаратів.
Неомицин і поліміксин В, що входять до складу« Поліжинаксу », ефективні відносно великої кількості грампозитивних і грамнегативних бактерій, крім стрептококів і анаеробних мікроорганізмів.
Щоб ввести« Полижинакс », треба лягти на спину і ввести капсулу або свічку глибоко в піхву. Їх потрібно ставити у вечірній час перед сном. Тривалість лікування - 12 днів. В якості профілактики показаний курс протягом 6 днів. Строки застосування «Поліжинаксу» обмежують, щоб попередити формування стійкості до препарату збудників захворювань і, таким чином, запобігти повторну інфекцію. На час лікування «поліжінакс» рекомендується утриматися від сексу, оскільки незахищений статевий контакт призведе до повторної інфекції, а при використанні презерватива з латексу препарат може порушити його цілісність. При виявленні захворювання у жінки лікування необхідно обом статевим партнерам. Чоловікам в таких випадках призначають мазь або крем зі схожим дією. На час менструації курс терапії переривати не потрібно, однак дія «Поліжинаксу» буде менш ефективно, тому лікування рекомендується починати після її закінчення.

Протипоказання до застосування, побічні дії «Поліжинаксу»

Випадків передозування препарату не виявлено. Застосування «Поліжинаксу» протипоказано вагітним жінкам в I триместрі. У II і III триместрах «Полижинакс» застосовують тільки за призначенням лікаря і в тих випадках, якщо терапевтична користь від препарату для матері вище, ніж ризик для дитини. При використанні препарату в період лактації годування груддю слід припинити.
Перед призначенням і застосуванням« Поліжинаксу »вимагається взяття мазка для проведення бактеріологічного аналізу.
Під час лікування« поліжінакс »можливі алергічні реакції: свербіж, печіння, подразнення у піхві, може з'явитися сильне почервоніння шкіри; при тривалому застосуванні можлива поява побічних дій, характерних для прийому антибіотиків.