Наливні підлоги: склад, властивості, технологія укладання.

Наливні підлоги - одне з нових напрямків декорування приміщень. Такі підлоги не просто функціональні, вони красиві і зручні у використанні, так як завдяки підвищеній ударопрочности можуть наливатися в приміщеннях з високою прохідністю, мати підігрів і навіть антиковзне покриття.

Види підлог

Існує кілька різновидів складу підлог, який варіюється залежно від обсягу заливається площі, прохідності і умов експлуатаціі.Універсальний епоксидний пол.Поліуретановий підлогу. Це, мабуть, самий ударостійкий варіант наливної підлоги, який застосовується як у вигляді самостійного покриття, так і в якості додаткового захисту наявних підлог (наприклад, паркетних) .Епоксідний компаунд двукмпонентний. Цей варіант покриття розроблений для вологих підстав, полімерна основа служить відмінною гідроізоляціей.Прозрачний підлогу на епоксидній основі. Використовується при створенні 3D підлог або інших дизайнерських решеній.Кіслото- і щелочностойкая епоксидний підлогу. Цей вид наливних підлог використовується в місцях, де потрібна підвищена захист від хімікатів (лабораторії, медичні установи, дослідницькі центри).

Як робляться наливні підлоги

Після огляду приміщення та перевірки рівнем горизонтальної похибки майстра визначають, як робити стяжку поверхні . При похибки від 5 мм використовують грубий ровнітель з властивістю саморастеканія. Менше 5 мм - використовується фінішний ровнітель.Определівшісь з цим, майстри приступають до підготовки поверхні. Потрібно видалити весь пил, бруд, відшаровуються залишки колишнього підлоги: це дуже важливо. Адже якщо залишаться якісь нерівності, то на майбутньому покритті можуть з'явитися тріщини, до того ж малюнок буде мати із'ян.Следующій етап - грунтовка, вона є сполучною елементом, збільшує зчеплення і запобігає появи бульбашок. Важливо пам'ятати, що укладається суміш потрібно ізолювати від стін. У ролі ізолятора можуть бути пінопласт або пробка шириною в 1 см.далее підготовлену суміш ретельно перемішують за інструкцією, дають їй відстоятися і знову перемішують. Суміш майстри виливають нешироким смугами, близько 40 см. Розрівнюють залиту поверхню голчастим валиком, він зручний у використанні і допомагає позбавитися від бульбашок.
Зазвичай малюнок виливають за формою-трафаретом, але професіонали можуть дозволити собі творчість. Цікаво спостерігати як майстер малює не пензлем, а величезним шприцом з пігментами.

Переваги наливної підлоги

Зносостійкість, міцність. При правильному монтажі наливна підлога буде стійкий до зміни температур, механічних впливів, хімічних складів і агресивним средам.Екологічность. Наливний стать не видає їдких запахів і шкідливих випарів навіть в процесі висихання, його зручно використовувати в дитячих кімнатах, спальнях, санаторіях і школах.
Під час висихання статі варто обмежити потрапляння сонця в приміщення, виключити виникнення протягів і можливість перепаду температур. Тоді затверділий підлогу буде стійкий до зовнішніх впливів.
Легкість у догляді. Так як в наливному полі немає тріщин і стиків, бруду просто ніде накопичуватися, його легко мити. Такі підлоги не пропускають вологу, і навіть в якомусь сенсі вони антибактеріальні, до того ж під наливна підлога зручно монтувати системи підігріву. Довголіття. При правильній заливці підлоги вам прослужать дуже довго, вони не бояться відколів, подряпин, підвищеного давленія.Большой простір для фантазії, різні малюнки, пейзажі, 3D зображення - все це дозволяє реалізувати навіть найпростіший наливна підлога.