Утеплення пінополіуретаном: переваги та недоліки.

Пінополіуретан - знайшов своє застосування як утеплювач ще в шістдесятих, тоді він використовувався в холодильних камерах. Але більш широке застосування пенополиуретановие утеплювачі (ППУ) отримали в кінці дев'яностих. Існує ряд думок з приводу цього матеріалу, хтось стверджує, що це прекрасний утеплювач, а хтось навпаки, відкидає саму можливість його застосування в житлових та навіть офісних приміщеннях.

Плюси і мінуси пінополіуретанових утеплювачів

Вважається, що пінополіуретан горючий матеріал. Так, він дійсно горить, але так само як і всі полімерні матеріали для утеплення. Абсолютно не горять тільки базальтове волокно і керамзит і то при дотриманні певних умов. Також ППУ горить лише при прямому впливі полум'я. До того ж сучасні ППУ мають у складі антипірени і тому є самозатухаючим.
Активне застосування ППУ стало можливо не тільки завдяки його теплоізоляційними властивостями, але і зручності застосування. Спінений рідкий утеплювач легко проникає в далекі кути покрівель, труб, деформованих поверхонь.
Пінополіуретан токсичний. Проте абсолютно екологічними можна вважати лише дерево і камінь, причому не оброблені хімікатами. Більшість предметів з пластмаси виділяють шкідливі для організму і природи речовини. Тому й використовуються норми гранично допустимої концентрації шкідливих речовин повітрі. Нові книги, наприклад, виділяють свинець, що міститься у фарбі, обшивка нового автомобіля - складний токсин, і таких прикладів в повсякденному житті багато. До слова, ППУ піна виділяє залишкові гази лише три дні, після цього він стає практично безопасен.Било проведено випробування, в результаті якого з'ясувалося, що мінеральна вата утримує близько 18% вологи. Пінзеля вбирає 13-14%, а пінополіуретан високої щільності утримує всього лише 1-2% води. З цього можна зробити висновок, що теплоізоляція з ППУ досить гігроскопічна. Утеплений будинок не промерзне і не буде вражений грибком або цвіллю. Однак слід пам'ятати, що ППУ повинен мати досить високу міцність, інакше подібного ефекту не вийде.

Своєчасний догляд за утеплювачем - гарантія довговічності

Пінополіуретан руйнується приблизно на 1 мм за рік. Але якщо його покрити олійною або водоемульсійною фарбою, утеплювач протримається ще 30 років. Якщо поверхня добре знежирити і висушити, то пінополіуретан прилипає практично до всього, це дозволяє наносити його навіть на похилі поверхні, що дуже зручно і практично.
На відміну від багатьох утеплювачів, ППУ може використовуватися як зовні будівель, так і всередині них. Пінополіуретаном обробляють навіть стінки автомобілів і днища маломірних суден.
Отже, якщо дотримуватися правил експлуатації та використовувати якісний, щільний пенополіуретановий утеплювач , а також підібрати для виконання робіт кваліфікованого фахівця в цій галузі, утеплювач прослужить багато років і без шкоди для здоров'я.