"Ортофен": інструкція із застосування.

«Ортофен» є нестероїдних протизапальних препаратом, похідним фенілоцтової кислоти. Він має знеболюючу, протизапальну та жарознижувальну дію. «Ортофен» найбільш ефективний при лікуванні болів запального характеру.

Інструкція по застосуванню препарату «Ортофен»

«Ортофен» (диклофенак) призначають для лікування запальних і дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату (псоріатичний, ревматоїдний, ювенільний артрит, хвороба Бехтєрєва, хвороба Персонейджа- Тернера, остеоартроз, ревматизм, артрит при хворобі Рейтера, подагричний артрит). Препарат застосовують для зняття больового синдрому при головному та зубному болю, тендиніті (запалення тканини сухожилля), бурситі (захворювання суглобів), ішіасі (попереково-крижовий радикуліт), люмбаго (гострий біль у попереку), при болях в кістках, суглобах і м'язах, при онкологічних захворюваннях, при больовому синдромі після операцій і травм, що супроводжуються запаленням. «Ортофен» призначають при запальних процесах в малому тазі, у складі комплексної терапії при лікуванні інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів з больовим синдромом - фарингіті, отиті, тонзиліті. Таблетки «Ортофену» приймають під час або після їди, запиваючи водою. Дорослим призначають по 25-50 мг препарату два-три рази на добу. Після досягнення оптимального терапевтичного ефекту кількість «Ортофену» поступово знижують і призначають підтримуючу дозу - 50 мг на добу. Дітям старше шести років і підліткам «Ортофен» дають по 25 мг два-три рази на день.
Максимальна добова доза «Ортофену» - 150 мг.

Протипоказання, побічні дії «Ортофену»

«Ортофен» має протипоказання, його не можна призначати при гіперчутливості, при аспириновой астмі - поєднанні непереносимості ацетилсаліцилової кислоти та лікарських засобів піразолонового ряду, бронхіальної астми та наявності поліпів носа і навколоносових пазух. Препарат не призначають при порушенні кровотворення, згортання крові, ерозивно-виразкових ураженнях ШКТ в стадії загострення, при кровотечах з ШКТ, при вагітності, в період лактації. «Ортофен» з обережністю застосовують при анемії, бронхіальній астмі, підвищеному артеріальному тиску, алкоголізмі, набряковому синдромі, печінковій і нирковій недостатності, цукровому діабеті в літньому віці.
Препарат не призначають дітям віком до 6 років.
« Ортофен »може мати шкідливий вплив на організм. З боку органів травлення можуть з'явитися болі або спазми в животі, діарея, здуття живота, нудота, блювання, запор, виразка шлунка, шлунково-кишкова кровотеча без утворення виразки, жовтяниця, поява крові в калі, стоматит, ураження стравоходу, панкреатит, коліт. З боку нервової системи препарат може викликати запаморочення, головний біль, порушення сну, депресію, дратівливість, тривожність, судоми, слабкість. Більш докладно застосування і побічні дії «Ортофену» описані в анотації до препарату.