Як вибрати мансардне вікно.

Щоб не втрачати корисну площу будинку, при проектуванні багатьох приватних будинків горищні приміщення оформляються як мансарди - повноцінні житлові кімнати. Звичайно, основне їх призначення - спальні або спортзали, але в кожному разі в них повинні бути вікна. Саме для таких приміщень розроблені спеціальні віконні конструкції, які монтуються прямо на покрівлі.

Типи мансардних вікон

Відмінність такого вікна від звичайного в тому, що воно встановлюється вертикально в окремому коробі на покрівлі або під кутом до горизонтальної поверхні, який може становити від 30 до 70 градусів. Така установка дозволяє зберігати тепло і на 50% збільшити кількість надходить приміщення світла в порівнянні зі звичайним вікном, змонтованим на стіні. Крім того, якщо потрібно, на даху можна встановити більше вікон, ніж на бічних стінах.
Внутрішні скла мансардних вікон виготовляють із спеціального матеріалу, який, у разі пошкодження, розсипається на прямокутні дрібні шматочки, що виключають небезпеку порізу.
Мансардні вікна бувають двох типів - вертикальні і похилі. Перші встановлюються на схилах покрівлі в виступаючих коробах, другі монтуються в неї. Більшою популярністю користується похилий варіант, оскільки такі вікна пропускають більшу кількість світла. Розташоване під кутом до горизонтальної поверхні, мансардне вікно менше схильне атмосферних впливів, крім того, його можна захистити міцними віконницями, що запобігають ушкодження стекол. Правильний монтаж і установка стануть гарантією від протікання і утворення конденсату в приміщенні, де встановлено вікно.
Склопакети мансардних вікон герметичні і заповнені ізоляційним газом, що забезпечує їх високі теплоізоляційні якості.

На що звернути увагу при виборі мансардного вікна

Вибір мансардних вікон і уточнення їх кількості необхідно зробити ще на стадії проектування, оскільки їх розмір прямо залежить від кроку кроквяної конструкції. Чим положе скат покрівлі, тим ширші вікна можна встановити в ній. Допустима довжина і ширина вікон підбирається також і в залежності від площі приміщення, але вона не повинна перевищувати половини ділянки даху, обмеженого кроквяної конструкціей.Колічество вікон і загальна площа скління теж залежать від площі кімнати. Рекомендується встановлювати 1 кв.м скління на кожні 10 кв.м площі, для дитячих кімнат - на кожні 8 кв.м. Конструкція мансардного вікна повинна забезпечувати хорошу можливість повітрообміну і провітрювання, що запобіжить появі конденсату і утворення цвілі або грибка. Вибираючи склопакет, віддайте перевагу тим вікнам, у яких товщина зовнішнього скла більше - вони міцніші і витримають підвищені навантаження. Ви завжди зможете вибрати мансардне вікно в тому архітектурному стилі, в якому спроектований ваш будинок, виробники пропонують найрізноманітніші стильові і колірні решенія.Кроме цього, ви можете вибирати пластикові або дерев'яні рами для мансардних вікон. Можна сказати, що в цьому варіанті хороші і дешевші вікна з ПВХ будуть переважніше, оскільки умови їх експлуатації припускають підвищену вологість і значні перепади температури, згубні для натурального дерева.