Як доглядати за чайним грибом.

Чайний гриб не можна купити ні в одному магазині або аптеці. Його, як скарб, віддають хорошим людям, коли він розмножується. Настій благотворно впливає на організм людини, допомагає в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, гіпертонії, безсонні і т.д.

Що таке чайний гриб?

Чайний гриб являє собою товсту слизову плівку на поверхні рідини, віддалене нагадує медузу. Наукова назва цього організму - медузоміцет, а в народі його називають чайним грибом, японським грибом, чайної медузою або морським квасом. Це симбіоз дріжджів і бактерій. Організму потрібна особлива поживна середу. Як і звичайним дріжджам, чайному грибу необхідний цукор, який він зброжує, в результаті, виходить етиловий спирт і вуглекислота. Бактерії ж, в свою чергу, окислюють етиловий спирт і перетворюють його в оцтову кислоту. В результаті діяльності гриба виходить приємний напій, за смаком нагадує квас.

Догляд за чайним грибом

Щоб чайний гриб розвивався і ріс, за ним потрібно правильно доглядати. Для гарного росту і розвитку грибу потрібна солодка рідина. Його можна класти, в принципі, в будь-який напій, наприклад, фруктовий сік або ягідний морс, але найприємніший на смак напій на основі чаю (недарма цей організм називають чайним грибом) .Пріготовьте розчин. Заваріть чай. Заварку процідіть і долийте до необхідної кількості теплу воду. Розчиніть цукор з розрахунку 100 г на літр води. Найзручніше робити напій в трилітровій банці, тому на таку кількість знадобиться 300 г цукру.
У настій можна додати мед за смаком, що додасть йому додаткові антибактеріальні і тонізуючі властивості.
Рідина остудіть і покладіть в неї чайний гриб. Накрийте банку серветкою, марлечкой або будь-який інший чистої бавовняною тканиною. Поставте ємність в тепле місце (оптимальна температура для життєдіяльності гриба близько 25 градусів, тобто звичайна кімнатна температура). При цьому банку на вікно найкраще її не ставити, оскільки чайний гриб не любить прямих сонячних променів, може отримати опік і загинути.
Дуже смачний напій на основі кави. Для цього потрібно зробити солодкий розчин з розрахунку 1 столова ложка улюбленого розчинної кави і 100 г цукру на 1 літр води. Зверху на напій покладіть чайний гриб, накрийте банку марлечкой.
Напій буде готовий через 2-4 дні влітку, а взимку приблизно через тиждень. Рідина злийте, відразу ж приготуйте новий чай і опустіть в нього гриб. Одержаний напій, готовий до вживання, його можна зберігати кілька днів у холодільніке.Одін раз в 2 тижні, чайний гриб потрібно «купати». Після того, як зіллє напій, дістаньте його з банки і промийте під струменем теплої води. У міру зростання гриб починає розмножуватися, у нього з'являються верстви. Їх можна без праці відокремити. Залиште собі необхідну кількість грибів, а решта подаруйте. Чистий чайний гриб спочатку опуститься на дно, а потім поступово підніметься і займе своє звичайне місце на поверхні.