Причини блідості.

Бліда шкіра може бути симптомом захворювань або бути результатом впливу на організм несприятливих факторів. Це і неякісне харчування, і погана екологія, і стреси, куріння і надмірне захоплення алкоголем. Також зміна кольору обличчя може спровокувати емоційний шок.
Інструкція
1
Найпоширеніша причина блідості шкіри - анемія. Якщо людина постійно блідий, у нього низький артеріальний тиск, підвищена стомлюваність і дратівливість, йому постійно холодно, особливо мерзнуть руки і ноги, це може свідчити про наявність залізодефіцитної анемії. При цьому захворюванні в еритроцитах низький рівень гемоглобіну, капіляри під шкірою недостатньо наповнюються кров'ю. Часто анемія присутній у людей, що захоплюються дієтами, викликається недостатнім вмістом заліза в їжі.
2
Бліді шкірні покриви можуть бути і при серцевій недостатності. При стенокардії («грудній жабі», різновиди ішемічної хвороби) відбувається недостатнє кровообіг у серцевому м'язі. На тлі блідості шкіри з'являються здавленість в області серця, болі, що віддають у ліву руку, шию і навіть в спину. При стенокардії біль виникає на тлі гарного самопочуття після фізичного навантаження (біг, підйом по сходах), надмірних емоцій (позитивних і негативних), після рясного обіду, при прогулянці в холодну погоду. Триває приступ до 10 хвилин і проходить при стані спокою або прийомі ліків (нітрогліцерину) .Якщо ж разом з блідістю виникає біль, не пов'язана з фізичним навантаженням, і напад триває більше 15 хвилин, то, можливо, розвивається інфаркт міокарда.
3
Бледность супроводжує і вегето-судинну дистонію. Дистонії також притаманні запаморочення, підвищена стомлюваність, припливи, перепади температури тіла, аритмія, болі в грудях, постійно холодні руки і ноги, пітливість, реакція на зміну погоди та ін.
4
Бліда шкіра є симптомом і гіпотиреозу (недолік гормонів щитовидної залози). Гіпотиреоз може супроводжуватися анемією, внаслідок чого і виникає блідість з жовтуватим відтінком. Анемія гіпотиреозу виникає внаслідок поганого всмоктування заліза в кишечнику.
5
Бліда шкіра супроводжує туберкульоз. В літературі навіть є такий термін «сухотна блідість». При туберкульозі відзначається різке зниження маси тіла, кашель, кровоотхарківаніе, вечірнє підвищення температури тіла до 38 градусів і сильне нічне потіння.
6
Незвичайна бідність може бути симптомом раку крові (лейкемії). Крім блідості при лейкемії на шкірі з'являються синці від найменшого дотику, під очима - сині круги, людина постійно слабкий, млявий, сонливий.
7
Бледность виникає і при сильному переляку, коли в кров виділяється адреналін, що викликає звуження судин. В цьому випадку виникає і підвищене серцебиття.
8
Блідо виглядають люди, яким не вистачає фізичної активності. Серце цих людей працює з меншою інтенсивністю, їх організм страждає від нестачі кисню.
9
У жінок блідість може виникати під час менструації і вагітності.
10
У деяких людей блідість шкіри від природи. В цьому випадку справитися з цим допоможуть косметичні засоби і засмагу.
11
У багатьох людей шкіра блідне з віком. Шкіра втрачає вологу, виробляється менше колагену і вона стає вразливою до зовнішнього впливу.
12
На зовнішній вигляд шкіри, як і на весь організм, впливають стреси, погана екологія, куріння, вживання алкоголю.