Як виконати електромонтаж введення в приватний будинок.

Отримавши технічні умови та дозвіл на підключення електроенергії до електричних мереж, слід приступити до монтажних робіт вводу в будинок. Перед початком робіт необхідно правильно вибрати потрібний матеріал і розрахувати кількість. Для виконання електромонтажу необхідно найняти професійного виконавця. Однак частина робіт можна зробити самому, залишивши саму відповідальну роботу, підключення до опори повітряної лінії, фахівця.
Інструкція
1
Існує три способу підключення електроенергії - це проводом СИП, прокладка кабелю в землі і прокладка кабелю за допомогою троса. Найлегшим і поширеним є повітряний спосіб, за допомогою самонесучого ізольованого проводу, скорочено СІП.Електріческій ввід в будинок починається з підбірки матеріалу. Довжина проводу СІП складається з двох величин, відстань від опори до будинку і від місця вводу до електрошафи. Вимірюємо відстань за допомогою рулетки, беремо дріт з запасом, з розрахунком на провисання і монтаж.
2
Основні моменти робіт - це кріплення проводу СІП на опорі, монтаж проводу на стіні будинку, введення в будинок через стіну і прокладка по стіні будинку до електрошафи. Якщо вводиться електроживлення 220 вольт, то використовують двожильний СИП, якщо 380 вольт - четирёхжільний.
3
Для монтажу СІП на стіні будівлі використовують спеціальну арматуру. Анкерний зажим стискає і утримує провід за допомогою внутрішніх клинів з термопластика, без пошкодження його ізоляції. За допомогою нього відбувається натягування проводу.
4
Щоб закріпити анкерний затискач до стіни застосовують анкерний кронштейн, який кріпитися до стіни за допомогою дюбель-цвяхів або металевих анкерів.
5
Монтаж арматури і введення в будинок виробляється на висоті не менше 2,75 метрів від землі. Якщо висота будівлі не дозволяє виконати дану умову, необхідно встановити трубостойки, щоб підняти провід на заданий рівень. СИП заводять в будинок через металеву товстостінну трубу. Це захистить кабель від механічних пошкоджень, наприклад, просадка будинку. Для додаткового захисту ізоляції, на провід надягають гофротрубу. Металева труба повинна мати ухил на вулицю, щоб виключити протікання води в будівлю і обмерзання. Після введення кабелю, місце монтажу замазують розчином.
6
Укладання проводу в нутрії будівлі до електрошафи може бути виконана відкритим способом або закритим. Тобто в кабель-каналі, гофротрубе або під штукатуркою.
7
Проклавши СИП всередині будівлі, і закріпивши кабель на стіні зовні, звертаємо залишок дроти в кільце. Залишилося викликати фахівця, щоб закріпити СІП на опорі і під'єднати електрику. Якщо весь обсяг робіт виконуватимуть підрядники, то основні поняття і відомості допоможуть контролювати якість виконання.
8
Переваги кабелю СІП - це висока надійність і відсутність замикань проводів при сильному вітрі, підвищена пожежна безпека, можливість підключення до лінії під напругою, естетичний зовнішній вигляд, термін служби кабелю СІП становить не менше 25 років.
Зверніть увагу
Якщо відстань від опори до будинку більше, ніж 20 метрів, тоді необхідно ставити додаткову опору - між будинком і стовпом опори.