Як домогтися укорінення живців хвойних культур.

Зараз при достатку у знайомих, сусідів цікавих і оригінальних сортів хвойних культур хочеться мати такі ж рослини і у себе в саду. Тим більше? ціни в розплідниках на деякі сорти дуже кусаються. Немає нічого простіше - попросіть виділити вам пару гілочок з вподобаного рослини і приділіть процесу укорінення живців якийсь час і увагу. Незабаром асортимент вашого саду поповниться молодими саджанцями. Не можу сказати, що укорінення хвойних - найпростіша справа, але й зводити його в ранг нездійсненних теж не потрібно.
Вам знадобиться
  • 1. Живці хвойних культур, наприклад, будь-які сорти туї західної, ялівцю, кипарисовика, мінімум по 3 держака від кожного сорту;
  • 2. Дренаж (керамзит), 3л;
  • 3. Легкий родючий грунт, краще покупної "Для хвойних", 5-10 л;
  • 4. Пісок промитий, 3 л;
  • 5. Ящик посадковий з дренажними отворами;
  • 6. Плівка поліетиленова 1 кв.м.;
  • 7. Обприскувач з дуже дрібним розпиленням;
  • 8. Препарат для стимуляції коренеутворення "Гетероауксин", 1 пакет;
  • 9. Препарат для стимуляції ростових процесів "Циркон" 1 ампула;
  • 10. Дуги для парничка, гумова обв'язка.
Інструкція
1
Вчимося робити живці. По-перше, вони обов'язково повинні бути зняті з молодого рослини, бажано з деревця до 5-ти лет.Давно підмічено, що живці з 2-річного саджанця вкорінюються на 90%, з 5-річного на 50%, а з 10 і старше - всього на 5-10%. Крім того, потрібно знати, з якого місця знімати держак: знятий з нижньої бічної гілки держак виросте в невисоке "кошлате" рослина, а знятий з верхньої частини крони- в струнке рослини, габітус якого відповідає сорту. Зрізати черешки можна в кінці лютого або в кінці червня, тоді процес вкорінення буде оптимальним.
2
Готуємо посадкове місце. В ящик закладаємо дренаж-керамзит, потім - грунт, зверху-шар промитого річкового піску в 3 см завтовшки, проливаємо субстрат окропом, даємо охолонути.
3
Готуємо живці до посадки. Ставимо їх на 8-12 годин в розчин гетероауксин (200 мг) + циркон (4 краплі) на 1 л. води (стимулює корнеобразование і допомагає змити смолу зі зрізу) Знімався хвою до половини черешка, щоб вона не загнила при зіткненні з субстратом, робимо олівцем отвори і вставляємо гілочки в грунт, злегка обжимаємо його пальцями. Зверніть увагу, це важливо, - як ви зняли гілочку, так і орієнтуйте її в грунті, що не перевертайте тильною стороною вгору!
4
Обприскуємо живці та споруджуємо над ними парничок за допомогою поліетилену, дуг і гумовою обвязкі.Не забувайте регулярно обприскувати живці звичайною водою в парничку (2-6 рази на день), кожен раз щільно закриваючи його після цієї процедури. Протягом місяця 1 раз в тиждень обприскуйте черешки також і розчином "Циркону" (2 краплі на 1 л води, дозу перевищувати!), Який стимулює розвиток коренів і покращує імунітет рослин. Зверніть увагу, що Циркон на світлі швидко розкладається, тому виробляєте обприскування їм при мінімумі освітлення.
5
Якщо ви черенкованние хвойні в лютому, то до травня залиште парничок на світлому (обов'язкова умова!), Але не південному підвіконні. Потім можете залишити парник будинки, можете перенести в сад, в півтінь (що сприятливішими для вкорінення). Якщо живцювання справили в травні, то парник спорудіть одразу в саду. Часте обприскування і регулярний (але не надмірний) полів- основа вкорінення. Укорінені череночкі переносять на постійне місце тільки на 2-й рік. Зимують вони там же в парничку, під додатковим укриттям з листя та снігу.
Зверніть увагу
Деякі види хвойних вкорінюються дуже погано в принципі (модрини, сортові ялини і сосни, тсуги), тому не варто ними займатися поза умовами професійних тепліц.Ціркон і Гетероауксин завжди є у продажу в будь-якому садовому центрі. Не можна замінювати Гетероауксин на Корневин, оскільки Циркон і Корневин разом не використовують!
Корисна порада
Можна прикрити 2-5 живців пластиковими обрізаними пляшками, каністрамі.Не варто захоплюватися частими поливами - молода коренева система може загнити.