Як вчинити безпечну покупку в інтернет-магазині.

Майже половина інтернет-користувачів купують товари в інтернет-магазинах, більше третини використовують сервіси онлайн-банків. Таке велике число фінансових платежів привертає злочинців. Тому потрібно вміти відрізняти реально діючі магазини від фішингових сайтів (підробок), мета яких - крадіжка ваших платіжних даних.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, ноутбук, планшет (смартфон), з якого ви виходите в інтернет; браузер.
Інструкція
1
Ніколи не користуйтеся платіжними сервісами і не входите в особисті кабінети інтернет-банку, якщо ви вийшли в інтернет через незахищену точку доступу Wi-Fi. Зловмисники можуть перехопити надіслані через дані.
2
Перед здійсненням покупки в новому для вас магазині, почитайте відгуки про нього в інтернеті, подивіться, чи є у нього офіційні сторінки в соціальних мережах.
3
Не варто довіряти магазинам, розміщеним на безкоштовних хостингах (типу ucoz і подібні), адреса сайту повинен бути виду ladycotton.ru, а не ladycotton.mb18port.ru. На сайті whois-service.ru перевірте, коли був створений домен і до якого терміну оплачений.
4
Якщо вам прийшов лист нібито від банку (з проханням зайти в кабінет і поміняти свій пароль, передати свої дані на сайті ще раз, тому що вони були загублені в результаті якогось збою бази даних або ще що- Щось подібне), то ніколи не вводьте ніяких даних пройшовши по посиланнях з листа. І краще взагалі не кликати по цих посиланнях - швидше за все вони ведуть на підроблені сайти. Для всіх роз'яснень зверніться в банк особисто. І взагалі, чи не клікайте по посиланнях в листах, повідомленнях у соцмережах, з реклами на невідомих сайтах.
5
Перевіряйте адресу проглядається сайту (особливо перед тим, як почали оформляти купівлю): підроблені сайти повністю копіюють зовнішній вигляд оригіналів, а в їх адресу можуть бути друкарські помилки (або взагалі безглузді набори букв). Бажано набирати адреси відомих вам сайтів ручну.
6
Краще, якщо інтернет-магазин використовує захищене з'єднання: в повну адресу замість http варто https і замочок. Якщо натиснути на замочок в адресному рядку браузера, то можна дізнатися дані про власника сертифіката на захищене з'єднання.
7
Використовуйте для онлайн-покупок окрему карту і не тримайте на ній багато коштів.
Корисна порада
Якщо ваш комп'ютер став повільніше працювати, перевірте його на наявність вірусів: деякі троянські програми можуть підміняти адреси сайтів, зберігати вводяться з клавіатури символи і робити знімки екрана. Для повної безпеки можна використовувати антивірусну програму, яка буде захищати і при роботі в інтернеті і включати функцію "Безпечні платежі".