Гашене вапно: отримання, властивості, застосування.

Гашене вапно (гідроксид кальцію) - неорганічне з'єднання. На виробництві її отримують шляхом змішування води з оксидом кальцію. Широке застосування гашене вапно отримала при виготовленні таких будівельних матеріалів, як гіпсовий розчин, штукатурка і білила.

Отримання

Отримують гідроксид кальцію в лабораторних умовах шляхом змішування гідроксиду натрію і водного розчину хлориду кальцію. У мінеральній формі гашене вапно міститься в деяких метаморфічних, вулканічних і глибинних породах.
Крім цього отримання гідроксиду кальцію можливо при спалюванні вугілля.

Властивості

гідроксид кальцію - білий порошок без запаху або безбарвні кристали, які розпадаються при нагріванні до 560 градусів на воду і оксид кальція.Показатель заломлення гідроксиду кальцію 1,574, кислотність (рКа) 12.4, розчинність в воді 0,189 г/100 мл, щільність 2,211 г/см3 , молярна маса 74,093 г/моль.
В спирті гашене вапно розчиняється.

Застосування

Вапняна вода - це насичений розчин білого кольору гідроксиду кальцію . Його антацидні властивості застосовують у медичній галузі при лікуванні кислотних опіків. Гашене вапно широко застосовують в наступних галузях: - для виробництва стеарата кальцію - у хімічній промисловості; - для виробництва добавок до мастил - в нафтопереробній промисловості; - при виробництві металів. Гідоксід кальцію додають в потік обробленого газу, для нейтралізації кислоти; - для поліпшення якості земляний ґрунту - дорожнє будівництво; - для зберігання овочів в ангарах - виробництво антимікробних та антигрибкових консервантов.Для пом'якшення парникового ефекту і скорочення атмосферного CO2 гідроксид кальцію застосовують як добавки в морську воду. Також гашене вапно використовують як натуральну альтернативу хімікатів в боротьбі з жуками, блохами, кліщами і їх личинками. Нерідко в будівельній сфері гашене вапно застосовують для обмазування крокв і побілки дерев'яних парканів. Таким чином, матеріали захищають від загоряння та гніенія.Гідроксід кальцію також бере участь при виготовленні гальмівних накладок, кремів для депіляції, бакових сумішей, хлорного вапна, ебоніту і др.В стоматології спеціальний склад гашеного вапна застосовують як дезинфектора для кореневих зубних каналов.В харчової промисловості гашене вапно в надлишку застосовується як харчова добавка Е526. Її додають при виготовленні дитячого харчування, фруктових соків, енергетиків, безалкогольних та алкогольних напоїв, цукрової тростини, випічки і борошняних виробів, кукурудзяних коржів, солодощів та кондитерських виробів, харчової солі, маринованих огірків.