Вогнестійкі стінові панелі: плюси і мінуси.

Останнім часом з'явилося безліч оздоблювальних матеріалів, що дозволяють виключити такий тривалий і трудомісткий вид робіт, як вирівнювання стін. Декоративні вогнестійкі пластикові панелі дозволяють заощадити час і кошти, вирішуючи проблему внутрішньої обробки. Найчастіше, їх використовують при проведенні оздоблювальних робіт у будівлях і приміщеннях ділового, соціального та громадського призначення, але немає ніяких причин, щоб відмовитися від їх застосування в квартирах і приватних будинках.

Що таке вогнестійкі панелі і де їх застосовують

Ці панелі виготовляються з полівінілхлориду, що має здатність до самозагасання. Як правило, це складальні рейки, що мають ширину від 10 до 30 см і товщину близько 1 см. Довжина їх може бути різною - від 2,5 до 6 м. Поверхня панелей може бути глянсовою, матовою або текстурної, органічними барвниками на неї наносять будь малюнок методом друку. Цей малюнок не боїться вологи і панелі можна часто мити, правда, використовувати особливо агресивні хімічні миючі засоби не рекомендуется.Огнестойкіе стінові панелі не тільки економічний, але і екологічно чистий матеріал, який можна використовувати для обробки стін у приміщеннях будь-якого призначення. Стінні покриття, виконане з цих панелей, має високі міцнісні і декоративні якості, що дозволяють втілювати в життя будь-які дизайнерські рішення, надаючи інтер'єрах не тільки оригінальність, а й затишок - за зовнішнім виглядом вони можуть імітувати традиційні в оформленні натуральні природні матеріали.Оні володіють протипожежними властивостями , безпечні і їх легко мити, тому вони знайшли застосування в медичних і дитячих установах, торгових центрах, магазинах, складах, офісах, самих різних нежитлових та житлових приміщеннях. Але досі існує упередження проти цього синтетичного оздоблювального матеріалу, пластик вважається не екологічним і в житлових будинках його застосування обмежують санвузлом і ванною кімнатою.
Підвищені показники зносостійкості і міцності дозволяють вогнестійким панелям довго зберігати свої властивості і зовнішній вигляд.

Переваги і недоліки вогнестійких стінових панелей

ПВХ, з якого виготовляють вогнестійкі панелі, застосовується для виготовлення багатьох речей, якими ви користуєтеся щодня. З цього матеріалу зроблений лінолеум, водопровідні труби і навіть пластикові пляшки, які використовуються як тара для напоїв, а це вже свідчить про його екологічної безпеки.
За допомогою стінових пластикових панелей легко можна приховати інженерні комунікації, залишивши при цьому можливість швидкого і легкого доступу до них.
Цей облицювальний негорючий матеріал не боїться вологи і не схильний до руйнівної дії гнильних бактерій, на ньому не заводиться ні грибок, ні цвіль. Стінові та стельові панелі легко і швидко монтуються, і для цього не потрібно вирівнювати стіни і стеля. А, найголовніше, вони абсолютно безпечні щодо пожежі, оскільки мають здатність до самозагасання, вогнетривкі і навіть при високих температурах тільки повільно тліють, чи не запалюючись. До речі, і низьких температур вони теж не бояться, тому їх можна встановлювати в неопалюваних приміщеннях, в тому числі і на балконах, верандах, в беседках.К недоліків можна віднести тільки можливість деформації під тривалим впливом потужного джерела тепла. Тому встановлювати нагрівачі поруч зі стінами, обробленими такими панелями, не рекомендується.