Як упорядкувати дачну ділянку своїми руками.

Облаштування дачної ділянки - це наступний етап після завершення будівництва будинку або котеджу. Різноманіття варіантів для його оформлення викликано смаковими уподобаннями власників, складом сім'ї, особливостями місцевості, на якій розташована ділянка, ну і звичайно, сумою, з якої господар готовий розлучитися для здійснення своїх задумів.
Послуги фахівця з ландшафтного дизайну сьогодні дуже популярні, незважаючи на їх високу вартість. Однак чимало людей відчувають в собі сили і бажання створити свій заміський світ самостійно. У цьому випадку слід вивчити інформацію з доступних сьогодні джерел, запастися необхідним інструментом і часом, виділити кошти і почати втілювати свою мрію.

Плануйте дизайн

Для отримання найкращого результату фахівці і досвідчені домовласники радять до початку будівельних робіт підготувати план ділянки , на якому будуть позначені житлова, зелена зони і зона для відпочинку. Важливо визначитися з місцем для будинку на ділянці. Його краще розміщувати на північній стороні, щоб в сонячні дні він менше затінював світлолюбні рослини. Господарські будівлі розумніше спланувати поруч з будинком. Гараж або місце для автомобіля найзручніше розмістити поряд з проїжджою частиною. Зона відпочинку може включати альтанку, декоративний басейн, дитячий та спортивний майданчики.
Плануючи все, необхідно уявляти, як підбиватимуться комунікації до всіх об'єктів. Потім з урахуванням клімату, грунтів можна спланувати садову зону.
Благоустрій дачної ділянки починається до будівництва будинку та інших будівель пристроєм дренажної системи, прокладанням всіх комунікацій і огорожею території. Після закінчення будівельних робіт необхідно прибрати з ділянки все сміття. І тільки потім можна приступати безпосередньо до ландшафтного оформлення території.

Корисні дрібниці

Облаштування газонів сьогодні значно полегшує наявність рулонних газонів. Приступаючи до посадки садових і декоративних дерев і чагарників, треба враховувати, як поєднуються різні види дерев. Не соромтеся підглянути, як і що влаштовано у сусідів: при суворому зимовому кліматі буде корисно знати, як лягає сніг, які породи вимерзають, де підвітряного боку та інші нюанси. Грамотний підхід до організації квітників і клумб дасть можливість милуватися квітучими рослинами на ділянці з весни до пізньої осені. Озбройтеся альбомами і фотографіями ділянок професійних садівників, вони допоможуть вам визначитися з обсягами посадок, ростовим підбором кольорів, там же ви зможете запозичити випробувані варіанти вертикального озеленення дачних ділянок.
Не варто забувати про правильне і зі смаком підібраному освітленні ділянки: використовуйте штучне освітлення, а також садові ліхтарі з сонячними батареями. Ефектно виглядають ліхтарі у вигляді птахів, метеликів.
Родзиночку дачі додадуть додаткові елементи декору, такі як маленькі водойми, фонтанчики, статуетки, а також доріжки з натуральних і штучних каменів.