Як об'єднати комірки в таблиці.

Електронні таблиці давно вже стали незамінним робочим інструментом у найрізноманітніших галузях промисловості і торгівлі. Одна з найбільш зручних особливостей в роботі з електронними таблицями MS Excel є їх гнучке налаштування. Йдеться, зокрема, про їх структуру та можливості об'єднувати осередки в таблиці.
Інструкція
1
При об'єднанні осередків, в яких є текст, інформація, що знаходиться у всіх осередках, крім лівої верхньої, буде видалена. Тому перед тим, як об'єднати осередки в таблиці, простежте за тим, щоб наявна інформація не була загублена через неуважність. Щоб об'єднати осередки , виділіть потрібні курсором миші. В меню програми «Формат» виберіть пункт «Осередки».
2
Ви побачите вікно формату осередків. Перейдіть в ньому на вкладку «Вирівнювання». Щоб просто об'єднати осередки в таблиці на відкритій вкладці достатньо поставити галочку біля параметра «Об'єднання осередків». Після чого закрити вікно, натиснувши «ОК». Проте краще в цьому ж вікні налаштувань відразу задати також вирівнювання тексту, що знаходиться в осередках, по горизонталі та по вертикалі та інші параметри: перенесення за словами і орієнтацію тексту. Об'єднана великий осередок матиме ім'я (адреса) верхньої лівої осередки з виділеного масиву.
3
Можна об'єднати осередки в таблиці і простіше. Для цього виділіть осередки , які ви хочете об'єднати, і на панелі інструментів «Форматування» натисніть кнопку із зображенням букви «а» і двома різноспрямованими стрілочками. При наведенні на неї курсора миші ви побачите підказку по її функції: «Об'єднати і помістити по центру». «Помістити по центру» відноситься до тексту, розташованому в об'єднаних комірках. Однак після об'єднання осередків за допомогою даної кнопки вам все одно доведеться зробити інші настройки формату осередків за допомогою команди меню «Формат».
Зверніть увагу
Виделяеете осередки, які треба об'єднати - правою кнопкою - Формат - Осередки - Вирівнювання - Відображення - поставити галочку Об'єднання осередків.
Корисна порада
Об'єднання осередків в таблиці здійснюється за допомогою кнопки "об'єднати і помістити в центрі" (англійський варіант - "merge cell") панелі інструментів "форматування". Для об'єднання виділіть курсором вибрані вами комірки, утримуючи ліву кнопку миші, після чого клацніть один раз по іконці "об'єднати і помістити в центрі". Виділені осередки будуть об'єднані в одну.
Для роботи з даними в електронних таблицях сьогодні найчастіше застосовується програма Microsoft Office Excel. Однак таблиці досить часто використовують не тільки для зберігання і обробки великих масивів інформації, але також їх поміщають в звичайні текстові документи. Для роботи з файлами цього роду частіше інших програм використовується текстовий процесор Microsoft Office Word. В обох додатках передбачена можливість об'єднання сусідніх комірок таблиць.
Вам знадобиться
  • - додаток Microsoft Office Word;
  • - Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
У роботі Microsoft Office Word відкрийте потрібний документ, виділіть осередки таблиці, які потрібно з'єднати. При цьому в меню програми Word додасть дві додаткові вкладки, об'єднані загальним заголовком «Робота з таблицями» - вони з'являються щоразу, коли користувач поміщає курсор введення в існуючу таблицю.
2
Перейдіть на ту з додаткових вкладок, яка має назву «Макет». В групі команд «Об'єднання» клікніть по кнопці з цілком очевидним для цієї операції назвою «Об'єднати осередки ». Дублікат цієї команди є і в контекстному меню, яке можна викликати клацанням правою кнопкою миші по виділених осередкам.
3
У тій же групі команд «Об'єднання» вкладки «Макет» знайдіть кнопку «Розділити осередки ». Незважаючи на назву її можна використовувати як більш просунутого інструменту для об'єднання клітин таблиці. Наприклад, після виділення групи комірок чотирьох сусідніх рядків і такого ж числа стовпців, клацніть по цій кнопці, і ви отримаєте можливість створити з цієї групи потрібну кількість осередків. В що постає на екрані діалозі задайте необхідне число рядків і колонок для створюваного об'єднання, а потім натисніть кнопку OK.
4
В Microsoft Office Excel після виділення поєднуваних осередків розкрийте список, що випадає, прикріплений до правої нижньої кнопці в групі команд «Вирівнювання» на вкладці «Головна».
5
Виберіть пункт «Об'єднати за рядками», якщо хочете, щоб осередки були з'єднані тільки по горизонталі, а розбиття на рядки збереглося. Якщо ж потрібна проста злиття всіх клітин в одну, виберіть пункт «Об'єднати і помістити в центрі» чи «Об'єднати осередки ». Однак при використанні будь-якої з цих трьох команд будьте уважні - Excel помістить в об'єднану комірку тільки вміст лівої верхньої клітини виділеної групи. Тому цю операцію варто робити до заповнення таблиці в цілому або цієї групи осередків.