"Зілт": інструкція із застосування.

Лікарський препарат «Зілт» належить до групи антиагрегантів. Ці речовини зменшують процес тромбоутворення, оскільки знижують здатність тромбоцитів приклеюватися до стінок кровоносних судин.

Інструкція по застосуванню препарату «Зілт»

«Зілт» призначають з метою запобігання утворення тромбів у хворих після ішемічного інсульту, інфаркту міокарда, у хворих, що мають захворювання периферичних артерій. Його також застосовують у пацієнтів, які страждають гострим коронарним синдромом (гостре погіршення кровопостачання міокарда). Активна речовина препарату - клопідрогела гидросульфат. «Зілт» беруть при інсульті, інфаркті міокарда по 1 таблетці (75 мг) один раз на день. У хворих з інфарктом міокарда препарат застосовують з першого по тридцять п'ятий день після інфаркту. Тривалість прийому лікарського засобу при ішемічному інсульті може становити від 1 тижня до 6 місяців.
«Зілт» приймають незалежно від прийому їжі.

Протипоказання, особливі умови застосування препарату «Зілт»

«Зілт» протипоказаний при вираженій печінковій недостатності, геморагічному синдромі (схильності до кровоточивості), при гострих кровотечах (у тому числі при внутрішньочерепному крововиливі), при захворюваннях, що привертають до розвитку кровотеч (виразкові ураження ШКТ, туберкульоз, рак легенів). Препарат не призначають під час вагітності, в період грудного вигодовування (лактації), віком до вісімнадцяти років, при підвищеній індивідуальній чутливості до компонентів препарату. З обережністю застосовують «Зілт» у пацієнтів при ймовірному ризику кровотечі після операцій і травм, при схильності до внутріочним крововиливів, шлунково-кишкових кровотеч, при порушеннях функції нирок, печінки.
Препарат подовжує час кровотечі, тому в разі хірургічних втручань прийом« Зілта »слід припинити за тиждень до операції.

Побічні дії препарату «Зілт»

Під час прийому препарату «Зілт» можуть з'явитися побічні ефекти з боку системи кровотворення - зменшення числа тромбоцитів і лейкоцитів в крові, подовження часу кровотечі, анемія. З боку нервової системи можуть виникнути внутрішньочерепні крововиливи, запаморочення, головний біль, галюцинації, сплутаність свідомості. З боку серцево-судинної системи можливий розвиток васкуліту (запалення стінок дрібних кровоносних судин), зниження артеріального тиску. З боку системи травлення - нудота, біль у животі, гастрит, діарея, блювота, метеоризм, запор, стоматит, гостра печінкова недостатність, гепатит. На шкірних покривах не виключена поява висипу, свербежу, дерматиту, екземи, кропив'янки, плоского лишаю. З боку кістково-м'язової системи можуть з'явитися болі в м'язах і суглобах.