"Дигоксин": інструкція із застосування.

Лікарський засіб «Дигоксин» є серцеві глікозиди. Це препарат рослинного походження, його виробляють з наперстянки шерстистої. «Дигоксин» застосовується для поліпшення роботи серця при аритміях, при підвищеному тиску, при хронічній серцевій недостатності.

Інструкція по застосуванню «Дигоксину»

«Дигоксин» призначають при хронічній серцевій недостатності, викликаної клапанними вадами серця, при атеросклеротичному кардіосклерозі, перевантаженні серцевого м'яза при підвищеному тиску, при аритміях. Препарат відпускається в аптеках за рецептом лікаря. Необхідна кількість «Дигоксину» на весь курс лікування і добові дози повинен визначити лікар, індивідуально в кожному випадку. Звичайно дорослим призначають до 1 міліграма препарату на добу (в 2 прийоми), внутрішньовенно вводять по 750 мкг на добу (в 3 прийоми) - при помірно швидкої дигіталізації. Підтримуюча терапія становить: всередину - 250-500 мкг на добу, внутрішньовенно - 125-250 мкг. Лікування при повільній дигіталізації починають відразу з підтримуючої дози - 500 мкг на добу в один-два прийоми. Дітям дають препарат щодня по 50-80 мкг на 1 кг ваги. Зазначене добова кількість «Дигоксину» потрібно застосовувати 3-5 днів при швидкій дигіталізації або 6-7 днів у разі повільної дигіталізації. Далі переходять на підтримуючу дозу, яка становить на добу 10-25 мкг на 1 кг ваги.
Дигитализация - це процес насичення серцевого м'яза препаратами наперстянки.

Протипоказання, особливі умови застосування «Дигоксину»

«Дигоксин» протипоказаний при гликозидной інтоксикації (передозуванні серцевими глікозидами), при частковому або повному порушенні проведення імпульсу від передсердь до шлуночків, при підвищеній чутливості до препарату. Під час вагітності «Дигоксин» застосовують тільки у випадках, коли можлива користь для матері перевищує ризик для дитини.
При необхідності застосування препарату у жінок в період лактації слід контролювати частоту серцевих скорочень у дитини.
З обережністю препарат застосовують при кисневому голодуванні тканин, серцевої недостатності з порушенням діастолічної функції, при електролітних порушеннях, порушеннях функцій щитовидної залози, у пацієнтів похилого віку, при ожирінні, ниркової, печінкової недостатності. В період лікування «Дигоксином» не слід використовувати контактні лінзи.

Побічні дії «Дигоксину»

«Дигоксин» може викликати такі побічні дії та небезпечні ускладнення. З боку серцево-судинної системи можливе зменшення частоти серцевих скорочень (брадикардія), порушень серцевого ритму. З боку системи травлення може виникнути анорексія, діарея, нудота, блювота. З боку центральної нервової і периферичної нервової системи можлива поява головного болю, запаморочення, відчуття втоми, можливе зниження гостроти зору, миготіння «мушок» перед очима, депресія, сплутаність свідомості, порушення сну. При тривалому застосуванні можуть розвинутися ендокринні порушення.