"Панавір": інструкція із застосування.

«Панавір» є противірусним препаратом. Він також має імуномодулюючу дію: підвищує стійкість організму до різного роду інфекцій. Препарат випускається у вигляді розчину, призначеного для внутрішньовенного введення, у вигляді гелю і ректальних супозиторіїв (свічок).

У яких випадках призначають «Панавір»

«Панавір» є очищеним екстрактом паростків рослини Solanum tuberosum (картоплі). Препарат у вигляді розчину, призначений для внутрішньовенного введення, і ректальні супозиторії призначаються для лікування: - герпес-вірусних інфекцій, що мають різну локалізацію; - ревматоїдного артриту у хворих з герпес-вірусною інфекцією (у складі комплексного лікування); - вторинних імунодефіцитних станів при інфекційних захворюваннях; - цитомегаловірусноїінфекції; - папіломавірусної інфекції (бородавок) - у складі комплексного лікування; - кліщового енцефаліту для зниження вірусного навантаження (у складі комплексної терапії). Ціна на препарат залежить від форми випуску і дозування.
Препарат призначається також при підготовці до вагітності у жінок, які мають хронічну вірусну інфекцію.

Інструкція по застосуванню «Панавір»

Розчин «Панавір» вводять внутрішньовенно (повільно) по 200 мкг (1 ампула). Для лікування кліщового енцефаліту, герпес-вірусних інфекцій «Панавір вводять двічі з інтервалом 48 годин або 24 години. При необхідності ін'єкції повторюють через місяць. При папіломовірусної і цитомегаловірусної інфекції протягом першого тижня ін'єкції препарату роблять трикратно з інтервалом 48 годин, протягом другого тижня роблять дві ін'єкції з інтервалом 72 години. При ревматоїдному артриті з герпес-вірусною інфекцією призначають п'ять ін'єкцій з перервою в 24-48 годин. Через 2 місяці при необхідності лікування повторюють. «Панавір» призначають при ГРВІ та грипі в кількості дві ін'єкції з перервою в 18-24 години. Хворим з хронічним бактеріальним простатитом роблять п'ять ін'єкцій через кожні 48 годин. Супозиторії вводять ректально, режим дозування такий же, як і для розчину, в співвідношенні 1 супозиторій - 1 ампула.Гель «Панавір» призначений для зовнішнього застосування при інфекційно-запальних захворюваннях шкіри, викликаних вірусом простого герпесу, при оперізуючий лишай, при папіломавірусної інфекції ( в складі комплексної терапії). Гель «Панавір» наносять на ділянки шкіри або слизової тонким шаром 5 разів на добу. Втирати препарат не потрібно. Тривалість лікування становить чотири-п'ять днів, при необхідності - до 10 днів.

Побічні дії препарату, протипоказання до призначення «Панавір»

«Панавір» зазвичай переноситься добре, деякі ускладнення можуть бути викликані індивідуальною непереносимістю препарату. При появі небажаних побічних ефектів рекомендується припинити застосування ліки і проконсультуватися з лікарем. Використання препарату під час вагітності можливо в тому випадку, якщо користь від лікування для матері вище ризику для майбутньої дитини.
На час використання препарату в період лактації грудне вигодовування слід припинити.
«Панавір» протипоказаний при індивідуальній непереносимості, важкої патології нирок та селезінки, при дитячому віці до дванадцяти років.