"Вазиліп": інструкція із застосування.

«Вазиліп» відноситься до групи гиполипидемических препаратів, які застосовуються при високому рівні холестерину для зниження концентрації ліпідів в рідинах і тканинах організму.

Інструкція по застосуванню «вазиліп»

Лікарський препарат «Вазиліп» призначають при підвищеному рівні холестерину, при порушеннях ліпідного обміну, для профілактики атеросклеротичних серцево-судинних захворювань. Діюча речовина препарату - симвастатин. Симвастатин знижує вміст холестерину в плазмі крові і покращує функцію стінок кровоносних судин. Ефект від застосування препарату настає через два тижні лікування. Максимальний ефект з'являється через 1-1,5 місяця лікування. При високому рівні холестерину одночасно з прийомом «вазиліп» хворий повинен дотримуватися відповідну дієту. «Вазиліп» приймають один раз на добу (ввечері), починаючи з невеликої дози 5-10 мг. Далі проводять підбір добової кількості препарату. Зміна дози виробляють один раз на місяць. Максимальна кількість препарату - 80 мг на добу. Таку дозу зазвичай призначають тільки при дуже високому рівні холестерину або хворим з високим ризиком виникнення серцево-судинних ускладнень.
Призначення препарату, визначення необхідної дози і тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально.
Для профілактики серцево-судинних захворювань «Вазиліп» призначають в добовому обсязі 20-40 мг. Підбір дози проводять з інтервалами в чотири тижні. У хворих, які приймають одночасно з «вазиліп» препарати «Верапамил» або «Аміодарон», добова кількість «вазиліп» не повинно бути вище 20 мг.

Протипоказання, особливі умови застосування «вазиліп»

«Вазиліп» протипоказаний при захворюваннях печінки в активній фазі, при одночасному прийомі «ітраконазол», «Кетоконазолу», «Еритроміцину», «Кларитроміцину». «Вазиліп» не призначають при вагітності, в період лактації, дітям і підліткам у віці до 18 років, при підвищеній чутливості до препарату. З обережністю його призначають при зловживанні алкоголем, виявлених раніше захворюваннях печінки, при зниженому артеріальному тиску, тяжких порушеннях електролітного балансу, важких гострих інфекціях (сепсис).
З обережністю препарат призначають під час лікування «дилтіазему», «циклоспорину», «Фенофібрат». У період прийому «вазиліп» рекомендується виключити з раціону грейпфрутовий сік.

Побічні дії «вазиліп»

У період прийому «вазиліп», судячи з відгуків, можуть спостерігатися побічні ефекти з боку системи травлення - нудота, болі в животі, метеоризм, запор, блювання, діарея, гепатит, панкреатит. З боку центральної нервової і периферичної нервової системи може з'явитися головний біль, запаморочення, безсоння, астенія, судоми. Можлива поява свербежу, висипу. Також можуть виникнути: набряк обличчя або кінцівок, припливи крові до обличчя, артрит, лихоманка, задишка, сильна слабкість, серцебиття, анемія, зниження потенції, гостра ниркова недостатність, біль у м'язах, м'язові судоми.