Технологія кладки поризованих керамічних блоків.

Поризовані керамічні блоки виготовляються із суміші глини, води і деревної тирси, які при подальшому випалюванні при високих температурах вигорають, утворюючи пористу структуру. Цей будівельний матеріал характеризують високі теплоізоляційні і звукопоглинальні властивості. Поризовані блоки використовуються як для зведення багатоповерхових будинків, так і в індивідуальному будівництві.

Особливості кладки поризованих керамічних блоків

Цей екологічно чистий великоформатний стіновий матеріал, що має вертикальне з'єднання «паз-гребінь», дозволяє істотно збільшити швидкість будівництва, скоротити його терміни і зменшити вартість. Його використання доцільне при зведенні будівель і споруд будь-якої складності і дозволяє реалізувати найсміливіші архітектурні решенія.Для споруди кладки з керамоблоков необхідно купити теплоізоляційні розчини кладок, розцінки на які трохи вище, ніж традиційних цементно-піщаних або вапняно-цементних, які в цьому випадку використовувати не рекомендується. Це обумовлено занадто великою різницею теплотехнічних властивостей, через яку шви, виконані із застосуванням звичайних розчинів, стануть провідниками холоду зовні і зведуть нанівець весь теплоізоляційний ефект від застосування поризованих керамічних блоків. Розчин для керамоблоков необхідно готувати, суворо дотримуючись інструкції. З 20 кг спеціальної сухої суміші виходить близько 30 л розчину, консистенція його не повинна бути занадто рідкою, щоб він не натекает в вертикальні отвори блоків.

Шви, що використовуються для кладки поризованих керамічних блоків

Так само, як і для цегляної кладки, в цьому випадку використовуються постільний шов. Виконуючи його, необхідно дотримати баланс - він не повинен бути занадто товстим, щоб не знизилася міцність кладки, і, в той же час, занадто тонким, щоб можна було вирівняти допустимі відхилення в розмірах блоків. Зазвичай, досить товщини шва в 12 мм, і розчин при цьому повинен наноситися рівномірно. Для несучих стін і стін, що зазнають статистичні навантаження, пастельний шов краще виконувати суцільним, а для перегородок, не знаходяться під напругою, його можна робити переривчастим.
Залежно від географічного району, для зведення зовнішніх стін можна використовувати блоки різної товщини, що дає суттєву економію для жителів півдня.
Вертикальний будівельний шов використовується для цегляної кладки несучих стін, як зовнішніх, так і внутрішніх, але в цьому випадку значно збільшується термін виконання роботи і витрата розчину. При застосуванні керамічних блоків використання перев'язки «паз-гребінь» практично виключає його застосування, що скорочує термін будівництва. Кладка з блоків не вимагає розчину на виконання вертикальних швів, а зовнішня стіна, не пропускає тепло, зводиться в один ряд. Теплоізоляція забезпечується за рахунок того, що в горизонтальному напрямку блоки укладаються впритул один до одного, забезпечуючи монолітну цілісність будівельної конструкції. Крім того, відсутність розчину дозволяє стінам висохнути набагато швидше і майже відразу придбати високі міцнісні і термостійкі властивості.

Технологічні тонкощі кладки поризованих керамічних блоків

Важливим етапом є кладка першого ряду, при якій необхідно забезпечити надійну гідроізоляцію між возводимой стіною і стіною цокольного поверху. Перед початком роботи на цокольну стіну потрібно нанести водонепроникний розчин, поверх якого укласти гідроізоляційний матеріал, ширина його повинна бути на 2-3 см більше, ніж ширина будується стіни. На гідроізоляційний матеріал наноситься товстий суцільний пастельний шов, який, починаючи з найвищого місця, необхідно вирівняти за допомогою рівня. Щоб блоки під власним вагою не занурилися в розчин, поверх шва кладеться тонкий шар цементу.
Роботи по кладці стін з керамоблоков повинні вестися в суху погоду при температурі вище 5оС. У випадку дощу готову кладку необхідно закривати.
Перші блоки необхідно укласти по кутах і з'єднати їх спеціальним пристосуванням - шнурчпричалка по зовнішній стіні. Решта блоки викладаються по ньому, їх просто вставляють один в інший, не допускаючи зміщення по горизонталі. До необхідних розмірів блоки пиляють за допомогою настільної циркулярної або ланцюгової ручної електропили. Після того, як викладено перший ряд, йому необхідний час на просушку - не менше 12 часов.Технологія кладки стін досить проста, але і тут є свої тонкощі. Перш, ніж починати кладку наступних рядів, поверхня блоків нижнього ряду необхідно змочити водою. Розчин для горизонтального пастельного шва при зведенні зовнішніх стін наноситься на всю поверхню блоків, при цьому його слід збирати з зовнішньої поверхні стіни за допомогою лопатки. Необхідно контролювати, щоб вертикальні шви між сусідніми рядами були однакового розміру, а також використовувати рівень для контролю горизонтального і вертикального положення укладаються блоків. У разі відхилень, блоки можна підбити гумової кіянкой.Особое увага приділяється перев'язці кладки і стін. Саме вона забезпечує цілісність возводимой конструкції. Зсув між окремими блоками в суміжних рядах повинен бути не менше 0,4 від їх висоти. Перев'язка зовнішніх стін з внутрішніми проводиться за допомогою сталевих анкерів з перфорацією, вони закладаються в пастельні шви кожного непарного ряду. Оскільки кладка з поризованих блоків має облицювання, необхідна перев'язка кладки і облицювання. Як правило, фасадна цегла російського виробництва і керамічні блоки мають єдиний коефіцієнт кратності, що значно спрощує перев'язку.