Корисні властивості перепелиних яєць.

Перепелине яйце, крім високих смакових якостей, цінне тим, що входить в перелік найбільш корисних продуктів харчування. Воно приблизно в 5 разів легше, ніж куряче, але в ньому набагато більше вітамінів, мікроелементів і незамінних амінокислот.

Які корисні речовини містяться в перепелиному яйці

Перепелині яйця не тільки підвищують імунітет і сприяють лікуванню ряду хвороб, а й стримують розвиток деяких видів злоякісних опухолей.Етот продукт багатий вітаміном А, вітамінами групи В, білками, незамінними амінокислотами, такими мікроелементами, як калій, фосфор, залізо, мідь. Причому заліза (на одиницю маси продукту) в перепелиному яйці приблизно в 4 рази більше, ніж в курячому яйці, а калію і фосфору - майже в 5 разів. Вітамінів, білків і незамінних амінокислот також більше - в 2-3 рази. Не дивно, що цей продукт, що є воістину криницею корисних речовин, до того ж в легкозасвоюваній формі, настійно рекомендується лікарями до вживання!
Особливо рекомендуються перепелині яйця для живлення ослаблених пацієнтів зі зниженим імунітетом.
Зауважте, що яйця потрібно правильно зберігати. При кімнатній температурі термін зберігання складає 30 днів; при температурі 0-8оС - 2 місяці.

При яких захворюваннях особливо корисні перепелині яйця

За результатами численних спостережень відзначений безперечний позитивний ефект від вживання перепелиних яєць при анемії, хронічних бронхітах і пневмоніях, бронхіальній астмі, гіпертонії, ряді хвороб шлунково-кишкового тракту, а також захворюваннях нервової системи та цукровому діабеті. Зустрічаються також дані, що вживання перепелиних яєць сприяє ефективному виведенню радіонуклідів з організму, тому цей продукт необхідно включати в раціон людей, які зазнали опромінення, а також проживаючих на неблагополучних (в плані радіації) територіях, наприклад, біля Чорнобильської зони. Крім того, у медичній літературі були відомості про те, що регулярне вживання перепелиних яєць знижує ймовірність виникнення злоякісних пухлин, а також гальмує їхній розвиток.
Деякі лікарі та біологи скептично ставляться до подібних даних, пояснюючи їх «ефектом плацебо», тобто самонавіюванням. Однак більшість фахівців не сумніваються в корисності перепелиних яєць.
Особливо ефективно діють перепелині яйця в комплексі з дієтичними продуктами, сприяючи поліпшенню обміну речовин і підвищенню імунітету. Вони дуже добре засвоюються і не викликають (на відміну від тих же курячих яєць) алергічних реакцій. Тому перепелині яйця особливо корисні для маленьких дітей і літніх людей. Також їх необхідно вводити в раціон тих людей, які мають проблеми з шлунково-кишковим трактом. Існує багато рецептів страв, приготованих на основі перепелиних яєць.