Розумний будинок: ціна системи.

Розумний будинок - (від англійського Smart home) технологія управління будинком за допомогою спеціальних високотехнологічних пристроїв. Простіше кажучи, будинок сам відстежує режими роботи всіх електорпріборов і датчиків, координує їх діяльність, включає і відключає по необхідності.
Термін «розумний дім» був сформульований у Вашингтоні в сімдесятих роках. У 1995 творці ставили одним з основних пріоритетів у розробці збільшення інтелекту побутових приладів, проте ця ідея не отримала масштабного поширення. Лише в 2012 році компанія Panasonic випустила систему, здатну зібрати воєдино і контролювати всю побутову техніку єдиним центром управління, де будуть відображатися всі результати витрат води, газу, електрики і т.д. Мало того, розвиток технологій і систем інтернет-моніторингу дозволили втілити в життя ідеї дистанційного керування приладами, які включали в себе в тому числі й системи програмованого запуску/відключення численних опцій.

Складові «Розумного будинку»

На даний момент «Розумний будинок» включає в себе такі автоматичні системи як: - система опалення, вентиляції та кондіціонірованія.- система висвітлення.- система управління і зв'язку.- система електроживлення дома.- система моніторингу та безпеки.
Із застосуванням систем розумного будинку відпадає потреба використовувати безліч пультів для різних приладів - телевізорів, кондиціонерів і так далі, управління концентрується в одному багатофункціональному приладі

Це зручно!

«Розумним домом »можна керувати віддалено через інтернет за допомогою власного сайту або по телефону. Ви в будь-який момент можете подивитися, що зараз відбувається у вас вдома або віддати якесь розпорядження, притому перебуваючи в будь-якій точці світу. Не потрібно просити когось доглянути за будинком поки ви у відрядженні або на відпочинку, будинок сам про все подбає. Відключить зайві споживачі енергії, поллє квіти і навіть сам повідомить вам, якщо трапиться щось непередбачене.
Якщо буде потрібно, будинок буде імітувати присутність людей, сам почне включати і вимикати світло, видавати звуки кроків.
А коли ви будете повертатися назад, він підлаштується під вас: включить опалення або кондиціонування, зробить все щоб ви прибули в затишне тепле приміщення.« Розумний будинок »- це новітня технологія, але вона вже стала доступною.

У скільки це обійдеться?

Насправді системи розумного будинку потрібно планувати і монтувати ще на етапі будівництва житлового приміщення. Установка всіх комплектуючих системи дуже об'ємна, монтаж може займати до півтора місяців, причому від вашого ремонту не залишиться й сліду! Доведеться купити і деяку нову побутову техніку, якщо ви хочете, щоб вона була також автоматизована, як робота, наприклад, клімат-контролю. Отже, якщо встановлювати все «по повній» і не враховувати витрати на ремонт і роботу майстрів, то виходить не менше 200 000 000 рублів. Це включає в себе: - управління освітленням, в тому числі і датчики руху, - автоматизація контролю протікання води, - контроль загорянь, рівня задимлення, - відеоспостереження, стеження за відкритими дверима і розбитими вікнами, - управління з комп'ютера, мобільного телефону, дистанційний радіопульт управленія.Отдельним пунктом в кошторисній вартості проекту буде стояти опис всіх систем і кодів до них, а також формування захисту. «Розумний будинок» це вже не ознака розкоші, це досить вигідне вкладення коштів. Тепер ви не будете переживати, перебуваючи десь далеко, а завжди зможете поспостерігати, що відбувається у вашому домі.