Як бачать риби.

Більшість риб має великі і круглі очі, але влаштовані вони абсолютно не так, як у інших тварин. У зв'язку з цим виникає питання, наскільки добре і як здатні бачити риби.
Інструкція
1
Зір риб влаштовано таким чином, що вони можуть з легкістю бачити кольору і навіть розрізняти відтінки. Проте бачать вони дещо по-іншому, на відміну від обителей суші. При погляді вгору риби здатні бачити все без спотворення, але якщо дивитися в бік, прямо або під кутом, картинка спотворюється через середовищ води і повітря.
2
Максимальна видимість у мешканців водної стихії не перевищує 10-12 метрів в прозорій воді. Нерідко дана відстань скорочується ще більше через наявність рослин, зміни кольору води, підвищеної каламутності і т.д. Найчіткіше риби розрізняють предмети на відстані до 2 метрів. Через особливості будови очей, підпливаючи до поверхні води, риби починають бачити об'єкти, немов через ілюмінатор.
3
Краще за всіх здатні бачити хижаки, що мешкають в прозорих водах - харіус, форель, жерех, щука. Деякі види, що харчуються донними організмами і планктоном (лящ, сом, вугор, судак та ін.), Мають в сітківці ока особливі світлочутливі елементи, здатні розрізняти слабкі світлові промені. За рахунок цього вони можуть досить добре бачити і в темряві.
4
Перебуваючи близько берега, риби дуже добре чують риболова, але не бачать його через заломлення променя зору. Це робить їх уразливими, тому більшу роль відіграє наявність маскування. Бувалі рибалки радять не вдягати на риболовлю яскравий одяг, а, навпаки, підбирати в якості маскування більш захисні кольори, які будуть зливатися із загальним фоном. Набагато менша ймовірність помітити рибалки буде на мілководді, ніж при ловлі поблизу берега і на більш глибоких місцях. Таким чином, під час риболовлі краще сидіти, ніж стояти, а також не здійснювати різких рухів. Саме тому спінінгістам, які люблять полювати з човна, краще ловити рибу (виважівать хижака, закидаючи приманку) сидячи, що не тільки безпечно, але і допоможе отримати помітно більший улов.