Як вибрати маску зварювальника.

Зварювальні роботи - травмонебезпечний вид діяльності. Зварювальник ризикує отримати опіки обличчя і очей, отруїтися газами, які виділяються в процесі зварювання, тому використання маски абсолютно необхідно. Важливо підібрати зварювальну маску так, щоб вона, захищаючи, не заважала роботі.
Інструкція
1
Найдешевший вид зварювальної маски являє собою щиток із світлофільтром, до якого прикріплена ручка. Зварювальник тримає щиток за ручку у особи під час роботи. Очевидно, що така маска погано захищає від крапель розпеченого металу і випарів газів, до того ж при роботі з такою маскою одна рука зварника виявляється зайнятою, що дуже незручно. Вибирайте такий тип зварювальної маски тільки для самої примітивної побутової зварювання.
2
Традиційна маска надівається на голову, тобто обидві руки в процесі роботи будуть вільні. Маска повністю закриває голову і шию, захищаючи від крапель розплавленого металу. Щиток традиційної маски повністю відкидається після завершення зварювання, в цьому її недолік, так як при відкинутому щитку вона перестає захищати очі, але ж зварнику необхідно не тільки працювати зварювальним апаратом, але і проводити обивку шва та інші операції, які можуть призвести до травм. Щоб вирішити цю проблему були розроблені маски, в яких піднімається не весь щиток, а тільки сам світлофільтр, при цьому очі залишаються захищені спеціальним козирком.
3
При виборі маски зверніть увагу на її розмір і вагу. Обов'язково приміряйте її, вона, як і будь-який головний убір, повинна бути вам впору. Якщо зварювання - постійне ваше заняття, бажано купити найбільш комфортну маску, яка буде забезпечена спеціальними регуляторами відстані від светофильтра до особи, нахилу маски, глибини її посадки.
4
Купуйте маску, в комплект до якої входять фільтри, це дозволить швидко замінити забруднені або подряпані фільтр. Якщо ви проводите специфічні зварювальні роботи, при яких виділяються токсичні речовини, вам необхідна маска з повітряними фільтрами або подачею повітря.
5
Сучасні дорогі зварювальні маски забезпечені спеціальними фільтрами типу хамелеон, ці світлофільтри затемняются протягом 1 мілісекунди після початку зварювання і повертаються до звичайного стану, коли зварювання закінчена, тобто зварнику немає необхідності піднімати світлофільтр, він і через нього буде бачити шов .