Граппа - привіт з Італії.

Граппа - унікальний італійський напій, приготований з виноградного макухи, що залишилося після виробництва вина. Відома з часів середньовіччя, граппа пережила «друге народження» на початку 20 століття.

Історія грапи

Згідно з легендою, граппу придумали в невеликому містечку Бассано Дель граппа, розташованому в знаменитому регіоні Венето. Селяни, не бажаючи викидати відходи виноробного виробництва, дистилювали з нього міцний алкогольний напій, ідеальний для того, щоб зігріти в холодні зимові місяці, але зі смаком і ароматом далеким від ідеалу. Граппа вважалася грубим, сільським напоєм, але проіснувала століття, бо сільські жителі вважали її «вбивцею болю». Як горілкою, їй заливали рани на тілі і в душі. Пройти шлях від сільських Аустерії до барних стійок кращих ресторанів світу граппа допомогла закохана жінка. Її ім'я - Джіанола Ноніно. Чоловік Джіаноли, Беніто, роками намагався поліпшити граппу, використовуючи для її виробництва найсвіжіший макуха, закуплений на кращих виноробнях регіону, але всі спроби «облагородити» напій терпіли крах, поки Джіанола не запропонувала взяти тільки відходи від виробництва знаменитого місцевого десертного вина. Це рішення виявилося не тільки революційною концепцією, а й виграшним ходом. В результаті вийшов міцний, але елегантний напій з виразними медовими нотками. Вручну розлив «нову» граппу по спеціально підібраним пляшках з написаними їй особисто від руки етикетками, Джіаноллі переконала купити таку граппу не місцеві аустерії, а ресторани та бари по всій Італії. Це сталося в 1973 році. Натхненний успіхом першої партії, Беніто почав експериментувати з вичавками від інших сортів винограду, не змішуючи їх як раніше, а домагаючись чистоти смаку. Незабаром дистилятори з усієї Італії почали переймати його досвід, адже така граппа продавалася набагато дорожче звичного дешевого продукта.В 1998 сім'я Ноніто випустила на честь сторіччя власного виноробного бізнесу перший тираж грапи, приготовленої не з макухи, а з цілісного винограду.
Розрізняють чотири основних види граппи: молода, витримана (в бочках), ароматна і ароматизована.

Сучасна граппа

Зараз граппа - дуже різноплановий напій. Ви можете купити зовсім дешевий алкоголь, приготований за старовинною сільської технології або ж витратити гроші на пляшечку осучасненого напою. Граппа, в якій використовується макуха тільки від одного сорту винограду, з легкої руки пані Ноніно носить назву monovitigno - односортових, по аналогії з дорогим односолодовим віскі. Після успіху ювілейної партії грапи, зі схвалення уряду, було запущено виробництво напою з цілого винограду, а не відходів виробництва. Логічним продовженням цієї лінії стала персикова, абрикосова, малинова, вишнева, грушева граппа.
Щоб зрозуміти хороша чи погана перед ними граппа, дегустатори наносять трохи напою, як духи, на тильну сторону зап'ястя і вдихають аромат.

Як пити граппу

Гарна граппа - а погану краще не пити - диджестив, напій, що подається після обіду для поліпшення травлення. Охолоджену граппу розливають по спеціальних чарочка на довгій ніжці, пузатим біля основи, але з високим горлом. Перед тим як випити напій, етикет вимагає вдихнути його аромат. До граппа подають фісташки, сухі бісквіти і сири. Популярно в Італії та кави корретто - еспресо, ароматизоване граппой. Його також п'ють після їди.