Властивості керамічного посуду.

Вибираючи посуд для кухні, ви пред'являєте до неї цілий ряд вимог. Серед них довговічність, можливість витримати великий перепад температур, розподілити тепло, не вступити в реакцію з кислотами в їжі, кухонний посуд повинна легко відмиватися і, не в останню чергу, вона повинна бути красивою. Всім цим вимогам відповідає посуд з кераміки.

Привабливий зовнішній вигляд

Краса керамічного посуду, мабуть, перше, що кидається в ній в очі. Багато фірм емалюють кераміку або покривають її спеціальним лаком, часом використовується і тонкий шар скла. Керамічний посуд часто розписують кольоровими фарбами і під шаром емалі, лаку або скла вони стають ще яскравіше. Керамічні горщики ви можете поставити на полиці в кухні і вони будуть грати не тільки утилітарну, але і декоративну роль.
По можливості купуйте справжню цільну керамічний посуд, а не з керамічним покриттям, так як воно менш довговічне, схильне до корозії і витримує менші перепад температур.

Рівномірний розподіл тепла

Тепло в керамічному посуді розподіляється рівномірно по всій вручений поверхні, в результаті вам не доведеться турбуватися про те, що якась частина продуктів підгорить, в той час як інша залишиться сирою. Цим посуд з кераміки схожа на чавун, але справжній чавун потребує спеціальної обробки кожного разу, після того як ви ним скористалися, а кераміка - ні.

Перепад температур

Керамічний посуд може витримати дуже високу температуру, вона придатна для духовки, мікрохвильової печі, відкритого вогню. Але після того як ви охолодили кераміку, їжу в ній можна зберігати в холодильнику і навіть у морозильній камері.
Крім цього керамічний посуд - добре тримає тепло, тому ви можете готувати в ній ніжні й ароматні страви при боргом мінімальному нагріві, а також виступати як термос, зберігаючи їжу гарячою.

Міцність

В міцності з керамічним посудом може змагатися хіба що чавун. Поверхня кераміки не схильна до корозії, вона стійка до тріщин, сколів, подряпин. Правда за одним винятком - глиняна кераміка, яка частіше тріскається і при необережному поводженні може розбитися.

Екологічні властивості

Ті, кого турбує безпека приготування їжі, вибирають керамічний посуд, тому що вона нереагентна, тобто в звичайному стані вона не вступає в реакцію з кислотами, а також при нагріванні не виділяє шкідливі речовини, такі як цинк, кадмій і інші, потенційно небезпечні, хімікати.

Очищення

Керамічний посуд легко мити. Оскільки їжа в ній не пригорає дну, ви легко можете видалити всі залишки їжі. Якщо все ж щось прилипло з вручений поверхні або стінок кераміки, ви можете використовувати будь-які засоби для чищення порошки, не боячись подряпин. Керамічний посуд можна мити в посудомийці, не боячись пошкодити її.

Універсальність

Керамічний посуд практично універсальна - ви можете зберігати в ній продукти, як на полицях, так і в холодильнику, готувати в ній, використовувати в декоративних цілях для прикраси будинку і навіть садити в керамічні горщики квіти.