Барна стійка в інтер'єрі кухні.

Цей предмет меблів створює відчуття невимушеності на кухні і занурює в атмосферу величезної пульсуючого мегаполісу. Підсвідомо його можна пов'язати з витонченими коктейльну вечірку або просто вважати місцем розслаблення. Так, мова йде про барній стійці на кухні.

Історія барної стійки

Ще кілька десятків років тому на те, щоб обладнати барну стійку у себе вдома, зважилася б далеко не кожна господиня. Погодитися встановити характерну деталь в інтер'єрі, що відноситься скоріше до чужим західним розважальним закладам, могли наважитися тільки дуже неординарні особистості. До того ж, звичайна маленька квартира навряд чи вдало вписала б в свій інтер'єр кухню з барною стійкою. Скоріше, це виглядало б кілька нелепо.Все змінилося, коли держави, що входять до складу колись великої країни, поступово почали відновлюватися з руїн. Пріоритети громадян повністю змінилися. Всі міфи про нібито загниваючому Заході розвінчаний. Люди абсолютно по-новому подивилися на свої житла. Саме тоді народ почав активно руйнувати стіни в своїх квартирах, переслідуючи мету створити сучасний дизайн кухні. Як орієнтир у вирішенні цього завдання люди брали ескізи і фото, підглянуті в закордонних журналах. Радянські хрущовки зі зруйнованою перегородкою, що відокремлює кухню від решти частини квартири, тепер носили новомодне і важливе назву «квартира-студія». А найбагатші почали демонтувати Перестенко, щоб встановити ультрасучасні джакузі і компактні душові кабіни.В незабаром і барна стійка вже не асоціювалася лише з елементами солодкої закордонного життя. Тепер це був уже не чисто барний елемент, але також і кухонний. Він спокійно вписався мало не в кожен третій дизайн суміщеної з вітальнею кухні.
Люди зрозуміли, що барна стійка - це не тільки красиві предмет інтер'єру, але також досить корисна і функціональна деталь.

Варіанти використання барних стійок

Кухня з барною стійкою не обмежує свободу і наділяє приміщення елементами динаміки. Тепер гості, та й самі господарі не прив'язані тільки до столу. Зовсім не обов'язково чинно сидіти, можна вільно переміщатися по кімнаті з келихом в руках. А меленьким діткам буде складніше стягнути заборонене ласощі, розташоване на високій поверхності.Еслі ви хочете зробити ремонт і сумніваєтеся, чи варто прибирати стіну між кухнею та кімнатою, не бійтеся. Адже барна стійка служить не тільки як рагзранічітеля між кухонною і вітальні зонами. Вона також виконує функції і об'єднуючого звена.А для малогабаритної холостяцьким кухні такий дизайн з установкою барної стійки взагалі відмінний варіант. Невеликого острівця з високим стільцем, який акуратно вписаний в інтер'єр, достатньо, щоб приготувати собі бутерброд і з'їсти его.Барную стійку можна вбудувати і в кухонний гарнітур. Тоді вона буде частиною робочої поверхні. Особливо актуально це для маленьких кухонь, адже для такого варіанту ергономічне використання кожного сантиметра є не розкішшю, а необхідністю. І саме це завдання в першу чергу лежить в основі більшості дизайнерських рішень для маленьких помещеній.Можно, звичайно, використовувати барну стійку і як самостійний елемент інтер'єру. У цьому випадку кухня повинна бути або просторій і великий, або суміщеної з залом.Кроме того, за допомогою барної стійки ви можете об'єднати кухню і балкон. Цей трюк особливо підійде тим, у кого вікно кухні виходить на затінену сторону будинку. Швидше за все, через це вас часто не влаштовує освітлення на кухні, особливо під час приготування їжі. Світло на кухні в принципі дуже важливий, тому таку проблему ніколи не можна залишати без уваги. І якщо вам пощастило стати володарем кухні з балконом, сміливо поєднуйте їх в одне приміщення. А барна стійка в цьому випадку стане відмінним об'єднанням і доповненням такого незвичайного, стильного і практичного інтер'єру. Таким чином ви і світла додасте, і привнесете свіжу нотку в дизайн кухні.Ну і, звичайно ж, яка це барна стійка, якщо на ній не встановлено підсвічування. Ця важлива деталь стане незамінним доповненням до романтичної вечері, якогось свята, вечірці або просто приходу гостей. До того ж, вона також додасть вам світла в приміщенні. Та й взагалі, це просто красиво: радує око і піднімає настрій, миттєво знімає втому після важкого трудового дня і не дає з'явитися навіть натяків на депресію.
Але, безумовно, біля барної стійки є і свої недоліки. Самий основний полягає в тому, що постійно обідати за нею буде не дуже зручно. Зате випити чашечку кави або ж аперитив - якраз те, що потрібно.
І нехай барна стійка не відноситься до обов'язкових і необхідним предметів інтер'єру, тим не менш, багато дизайнерів досить активно вписують її в свої численні проекти. Адже інтер'єр кухні та її дизайн з використанням барної стійки нібито підкреслюють невимушеність і легкість всієї обстановки, хороший стиль і креативне мислення її господарів.