Як самому виготовити тротуарну плитку.

Виготовлення тротуарної плитки своїми руками - процес нескладний і творчий. Він буде під силу навіть тим, хто не має особливих будівельних навиків. В результаті роботи ви отримаєте ексклюзивну садову доріжку і економію грошових коштів.
Вам знадобиться
  • - дриль;
  • - насадка-міксер;
  • - кельму або шпатель;
  • - цемент М500;
  • - річковий пісок;
  • - армована сітка;
  • - вода;
  • - пластикове відро або таз.
Інструкція
1
Не економте на придбанні якісного цементу. Саме від нього більшою мірою залежатиме міцність готової тротуарної плитки. Річковий пісок перед змішуванням просійте через сито з не дуже дрібними осередками, видаливши всі зайві елементи: листя, гілочки, траву. Дрібні камінці можна залишити, тоді плитка вийде фактурна. Воду для приготування суміші теж візьміть нормального якості, тобто без сторонніх включень.
2
При бажанні зробіть плитку кольоровий. Придбайте фарбувальні пігменти, які будуть стійкими до атмосферних явищ. Щоб колір ваших доріжок був насиченим і чистим, використовуйте білий цемент, а не звичайний сірий.
3
Підготуйте ємності для відливання тротуарної плитки. Це можуть бути готові пластикові або гумові форми або самостійно зроблена з рейок опалубка висотою приблизно 3 або 5 см. Під опалубку постеліть рифлений гумовий килимок так, щоб малюнок був зверху. Тоді готова плитка буде з візерунком, що зробить її не тільки красивою, але і більш зручною для ходьби. Якщо ні килимка, скористайтеся поліетиленовою плівкою.
4
Приготуйте суміш, насипавши в відро цемент і пісок у співвідношенні 1: 3. В якості мірної ємності можна використовувати відерце з-під майонезу або морозива. Поступово додавайте воду, перемішуючи склад дрилем з міксерній насадкою. Маса повинна вийти пластична і не стікає зі шпателя.
5
Змастіть підготовлену форму жирним складом, наприклад, відпрацьованим машинним маслом. Заповніть її до половини сумішшю і прокладете армуючої сіткою. Залийте форму до верху. Розрівняйте масу шпателем і постукайте по бортах форми, щоб склад ущільнився.
6
Плитку у формі покладіть так, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені. Накрийте зверху ганчіркою, яку постійно тримаєте мокрою, щоб плитка не потріскалася. Заготівлю обережно витягніть з форми через п'ять днів. Залиште її досушуватися ще на чотири тижні, а форму використовуйте для заливки наступній плитки.
Зверніть увагу
Для виготовлення плитки підійдуть пластикові контейнери. Вони повинні бути з гнучкого, але щільного пластика. Тоді ваші формочки витримають кілька заливок.
Корисна порада
Ви можете придбати готові полімерні форми. Вони мають різноманітну конфігурацію і розміри осередків, так що не важко вибрати відповідну саме для ваших доріжок. Для швидкості роботи придбайте відразу кілька форм.