Як вибрати глибинний насос.

Глибинний насос, частіше званий занурювальним, призначений для підняття рідини з певною глибини. Насоси цього типу необхідно занурити в середу, яку вони качають, тому вони виготовляються з матеріалів, здатних стійко переносити вплив води та інших рідин.
Інструкція
1
Існує два типи глибинних насосів для подачі води - свердловинні і колодязні. Свердловинні використовуються для підйому води з артезіанських свердловин, що накладає на їх конструкцію певні обмеження - їх діаметр зазвичай не перевищує 10 см. Колодязні використовують в колодязях, великих штучних резервуарах, водоймах, тобто там, де не пред'являються вимоги до розмірів насоса. Колодязні насоси за рахунок більшого розміру мають вищий ККД, не так складні по конструкції, а значить, мають меншу ціну.
2
Насоси можуть бути вібраційними і відцентровими. Вібраційні насоси мають меншу ціну, але вибирайте їх тільки для роботи в штучних резервуарах і водоймах. Для колодязів і свердловин купуйте тільки відцентрові насоси. Справа в тому, що вібраційні насоси створюють постійні коливання води, які потім передаються навколишнього породі, в результаті свердловина або колодязь швидко запесковиваются.
3
При виборі погружного насоса ви повинні визначитися з необхідним напором води. Це найважливіша характеристика насоса, якщо насос не зможе забезпечити потрібний напір, він просто не підніме воду з глибини на поверхню. Для розрахунку необхідного напору вам необхідно з'ясувати динамічний рівень води в свердловині: це відстань від поверхні землі до дзеркала води при включеному насосі. До цієї величини потрібно додати максимальну висоту від поверхні землі, на яку потрібно підняти воду, і необхідний напір в системі водопостачання будинку - приблизно 30 метрів, а потім збільшити отримане значення ще на 20% для врахування гідравлічних втрат. Повідомте продавцеві величину необхідного вам напору, і він підбере модель, яка забезпечить ваші умови.
4
Переконайтеся, що обраний глибинний насос має захист від сухого ходу. Іноді вода в свердловині або колодязі падає нижче мінімально допустимого рівня, і насос починає працювати вхолосту, що призводить до його швидкого перегріву. Хороший насос повинен мати спеціальний пристрій, який відключить живлення при зниженні рівня води.
5
Вибирайте насос під ваші потреби. Дорогі потужні заглибні насоси можуть забезпечувати продуктивність в 200 кубометрів води на годину, для звичайних побутових потреб це позамежна величина. Прикиньте свій приблизний витрата води і підбирайте насос відповідно до цієї величиною, не переплачувати за непотрібну вам продуктивність.