Як вибрати помпу.

Водяні помпи вирішують питання, пов'язані з перекачуванням води та інших рідин. Вони можуть виконувати різні функції - водопостачальні, дренажні, очисні. При виборі помпи необхідно визначитися з її типом, потужністю, напором, який вона зможе створювати.
Інструкція
1
Помпа може бути ручною, електричної або бензинової. Ручну помпу вибирайте в тому випадку, якщо обсяг води, який вам потрібен, невеликий, кілька десятків літрів для побутових потреб ви зможете накачати за допомогою такої помпи за пару хвилин. На дачах часто використовують електричні насоси, вони досить потужні, щоб подавати воду для поливу невеликого городу і душа. Електричний насос - найвдаліший вибір для присадибної ділянки, але тільки в тому випадку, якщо там є електрика. За відсутності електроенергії або підвищених вимогах до продуктивності вибирайте мотопомпи, тобто помпи з бензиновим або дизельним двигуном.
2
Якщо ви хочете, щоб ваша помпа працювала як годинник і давала постійний рівний напір, вам необхідно придбати апарат з реле тиску і гідроакумулятором. Ці пристрої дозволяють автоматично підтримувати напір в системі, захищають від гідроударів, роблять роботу помп більш економічною.
3
Водяні насоси можуть бути поверхневими і зануреними. Перші призначені для закачування води з поверхневих водойм або з колодязів невеликої глибини, другі занурюються в свердловини і створюють достатній напір, щоб підняти воду з великої глибини. Гідравлічне володіють в основному електричним двигуном.
4
Перед купівлею помпи підрахуйте необхідну вам кількість води. Розрахунок можна робити за такими даними - людина використовує в середньому 200 літрів води на добу, для поливу 1 квадратного метра городу необхідно близько 5 літрів води. Помпа, яку ви купите, повинна забезпечувати необхідну для подачі такої кількості води продуктивність.
5
Переконайтеся, що розглянута модель може створювати потрібний напір, від цього залежить, чи зможе насос підняти воду на необхідну висоту. При цьому не забувайте, що напір витрачається не тільки на підняття рідини, але і на її переміщення по горизонтальних ділянках: 10 метрів горизонтального трубопроводу при розрахунку можна прирівняти до 1 метру вертикального.
6
Деякі помпи можуть перекачувати тільки чисту воду, інші забезпечені спеціальними фільтрами та без проблем викачають воду із забруднених водойм. Перед покупкою переконайтеся, що помпа буде розрахована на ступінь забрудненості вашої води.