Як зробити шампунь.

На сьогоднішній день існує велика безліч різних домашніх способів для того, щоб приготувати шампунь. Як правила, в такі рецепти включають виключно натуральні інгредієнти, без будь-якої хімії, щоб зробити ваше волосся здоровими і красивими.

Зробити шампунь чи засіб для душа досить легко, вам навіть не доведеться гріти його компоненти. Головною складовою домашнього шампуню є дистильована або кип'ячена дощова вода. Дистиляцію проводять, щоб очистити воду від різних солей і мінералів, які можуть вплинути на властивості інших компонентів шампуню. Деякі шампуні можуть вийти досить рідкими, в цьому випадку можна скористатися спеціальними загустителями. В якості такого загустителя підійде проста кухонна сіль, ксантан і гуар, які попередньо растворяют.Ізмерять вага компонентів найзручніше вагами, а не мірними ложками. Якщо ваг немає, можна скористатися методом вимірювання інгредієнтів за допомогою обсягу або в мілілітрах, за винятком гліцерину і меду - вони важчі води. Компоненти завжди слід зважувати, щоб уникнути зайвого кількості в шампуні. Приміром, якщо маса інгредієнтів складає рівно 100 відсотків, значить, при виготовленні одного літра шампуню і ПАВов з масою 40 відсотків, необхідно додати рівно 400 мл. При додаванні додаткових компонентів слід просто відняти необхідну кількість води. Одним з простих рецептів є наступна формула для виготовлення шампуню:

  • 40% ПАР + 60% Дистильована вода = 100%

Якщо ви хочете додати трохи меду, тоді формула буде виглядати інакше:

  • 40% ПАР + 5% Мед + 55% Дистиллированная Вода = 100%

Якщо у вас є електронні ваги, ви можете зробити шампунь для волосся в загальної ємності. Технологія змішування в даному випадку складається з наступних етапів:

  1. Необхідно виміряти кількість води. Якщо не бажаєте додавати просту воду, можна скористатися трав'яним відваром. В такому випадку слід долити трохи більше води, тому що кількість її може зменшитися в процесі проціджування.
  2. Для зволоження волосся можна використовувати такі компоненти як гліцерин, молочна кислота або мед. Отриману суміш потрібно ретельно перемішати.
  3. Необхідно зважити ПАР, додати воду, замет добре переміщати за допомогою міксера або вручну.
  4. Тепер потрібно додати інші водорозчинні компоненти - рослинні екстракти або вітамін B.