Як правильно зробити вимощення будинку.

Для зведення надійного і якісного фундаменту витрачається чимало коштів і часу. Але опади у вигляді дощу здатні зруйнувати фундамент, скоротивши термін служби будинку. Щоб уникнути такої неприємності, необхідно завчасно подбати про створення вимощення навколо будівлі. Тим більше що зробити це можна власноруч.
Вам знадобиться
 • - рівень;
 • - рулетка;
 • - арматура або дерев'яні кілочки;
 • - нейлоновий шнур;
 • - лопата;
 • - дошки;
 • - пісок;
 • - щебінь;
 • - бетон;
 • - металева сітка ;
 • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Визначтеся з шириною майбутньої вимощення. Так як вона повинна надійно захищати фундамент, то і ширина повинна бути максимальною. Чим далі від будівлі буде вбиратися волога в землю, тим буде менше вірогідності пошкодження будівельних конструкцій. Фахівці рекомендують робити вимощення не менш 60 сантиметрів від будинку. Виліт покрівлі буде відправною точкою (він повинен виступати на 50-60 сантиметрів), додайте ще приблизно 30 сантиметрів. Найоптимальніша ширина вимощення - 1 метр.
2
Приступайте до виконання розмітки. Підготуйте дерев'яні кілочки або невеликі шматки арматури (їх кількість повинна відповідати кількості кутів будинку, в тому числі і внутрішніх). Відміряйте за допомогою рулетки від цоколя будинку один метр і встановіть кілочки по всьому периметру будинку. Далі натягніть нейлоновий шнур. Слідкуйте, щоб не було провисань. Ще раз перевірте, щоб від канатика до цоколя була відстань один метр.
3
Візьміть лопату і почніть знімати верхній шар землі по всій ширині та довжині майбутньої вимощення приблизно на 25 сантиметрів. Грунт краще відразу складати на візок і відвозити в інше місце, щоб він вам не заважав під ногами під час проведення робіт. Тепер потрібно зробити опалубку. Для цього вам знадобляться дошки. Сколотите їх і встановите вертикально по периметру викопаній території, підбийте опалубку дерев'яними кілочками, в іншому випадку вся конструкція може розвалитися при заливці бетоном.
4
Далі вам знадобиться чимало піску. Розподіліть його по всьому периметру отриманого корита. Шар піску повинен становити 10 сантиметрів. Після цього візьміть шланг і рясно пролийте пісок, утрамбуйте за допомогою підручних засобів. Наступним шаром буде щебінка, її шар повинен становити 5 сантиметрів. У цьому випадку проливати водою не потрібно. Зверху покладіть металеву сітку (бажано внахлест).
5
Прийшов час заливати бетон, його можна замовити вже готовий, а можна зробити самостійно. Для цього слід змішати одну частину цементу М400, дві частини піску і чотири частини щебеню. Поки бетон не схопився, швидко перетягати його і покладіть рівним шаром з невеликим ухилом від цоколя до ділянки (рівень бетону у самого цоколя повинен бути на один сантиметр вище, ніж на протилежній стороні). Перевірте ухил рівнем. На завершення укрийте вимощення поліетиленовою плівкою.