Вибір матеріалу для утеплення даху.

Одним з найважливіших умов для комфортного життя людини є тепло. Збереження тепла в оселі тим актуальніше, чим вище вартість послуг енергоспоживання. Власники будинків присвячують чимало часу облаштуванню теплоізоляції, у тому числі і на даху.

Принципи вибору утеплювача для дахів

Найголовнішим властивістю утеплювача є здатність добре зберігати тепло без утворення конденсату, звідси наступну вимогу до утеплювача - підвищена вологостійкість. Залежно від типу опалення в будинку на горищному приміщенні скупчується більшу або меншу кількість вологи, яка призводить до псування незакритого теплоізоляційного шару. Саме тому не рідко навесні на горищі старих приватних будинків присутня стійкий запах цвілі. Потрібно звернути увагу на термін служби матеріалу, який повинен становити не менше двадцяти п'яти років, втім, довговічність матеріалу менш важлива, ніж, приміром, його стійкість до зовнішніх впливів.
Так, якщо від перепаду температури або вогкості теплоізоляція почне кришитися, кількість закладених років служби навряд чи буде актуально.
Необхідно передбачити щільність матеріалу, тобто він повинен бути досить легким, щоб не було зайвого навантаження на покрівлю. Бажано вибирати негорючі матеріали, щоб убезпечити себе від пожежі. Утеплювач повинен витримувати крайні перепади температури в регіоні вашого проживання.

Види утеплювачів

На сьогоднішній день представлено безліч різних утеплювачів, які можна розділити на кілька видів: - пінополістирол, - мінеральна вата, - скловата, - базальтовий утеплітель.Мінеральная вата зарекомендувала себе як один з найкращих вогнетривких утеплювачів, але у вологому середовищі вона з часом починає втрачати свої властивості, так як з легкістю вбирає в себе вологу. Мінеральну вату використовують в основному для утеплення дерев'яних конструкцій, так як вона дозволяє дихати дереву і виводить побутової пар за межі конструкціі.Пенополістірол, ще відомий як пінопласт, став дуже популярним за рахунок низької ціни і хорошої теплоізоляції, звукоізоляції і вологостійкості. Але пінопласт піддається горінню, і це вважається його мінусом.Стекловата є дуже економічним утеплювачем і легким в монтажі, але через низьку щільності скловата дуже сильно вбирає в себе воду, швидко деформується.
Сучасний якісний утеплювач - пінополістирол - наноситься методом розпилення, а тому може бути використаний там, де не можливо закріпити плити або вату.
Базальтові плити також є відмінним вибором серед утеплювачів. Вони володіють хорошими теплоізоляційними властивостями, огнеупорностью і стійкістю до деформації. Плити славляться своєю екологічністю. Але мінусом даного матеріалу є дуже сильна схильність до втрати своїх теплоізоляційних властивостей під впливом зовнішніх факторів і надмірна товщина, що не дозволяє застосовувати їх при монтажі у важкодоступних місцях.