Як встановити двері-гармошку.

Двері-гармошку зазвичай встановлюють в малогабаритному житло, оскільки вона не займає простір кімнати при функціонуванні. Такі двері виготовляють з панелей ПВХ або смуг МДФ, які можуть бути суцільними або мати скляні вставки.

Підготовка дверного отвору до монтажу

Двері-гармошки на російському ринку представлені декількома виробниками. Як правило, в комплект поставки входять панелі дверного полотна, рейки, ролики, елементи кріплення і кілька запасних деталей. Вам також будуть потрібні наступні інструменти: - ударна дриль, - рулетка, - будівельний куточок, - схил і бульбашковий рівень, - ножівка, - додаткова планка, - монтажна пена.Дверь-гармошку можна встановити всередині існуючої дверної коробки, але ширина дверного отвору при цьому значно звузиться. Тому рекомендується повністю видалити старі двері разом з коробом. Виміряйте отриманий отвір і звіртеся з розмірами придбаної двері. Швидше за все, вам доведеться за допомогою монтажної піни і добірних планок скоротити простір до необхідної величини.
Зміни в висоті отвору здійснюються в його верхній частині, оскільки двері-гармошка передбачає установку без порога.
Добори кріпляться до стіни анкерами. Простір між добірними планками і стіною необхідно запінити. Після висихання монтажної піни можна приступати до монтажу двері-гармошкі.Найдіте серед деталей двері направляючий профіль, виміряйте його довжину і відріжте зайву частину. Таким же чином необхідно вкоротити профіль для кріплення глухий частині дверей-гармошки. Виконайте в направляючих отвори для кріплення саморізів. У верхньому профілі просвердлите їх через кожні 5-7 см, а в бічних - через 15-20 см. Прикріпіть напрямні саморізами.

Збірка і установка двері-гармошки

Все складаються смуги дверного полотна при необхідності потрібно обрізати так, щоб вони відповідали дверного отвору. Необхідно врахувати запас, який припадає на роликову систему.
Внизу двері-гармошки залиште вентиляційний зазор висотою 7-10 мм.
Особливості збирання двері-гармошки і монтажу роликів докладно описані виробником в інструкції, що додається до виробу. Зазвичай смуги ПВХ з'єднуються один з одним за допомогою пазів або додаткових прокладок. Панелі з МДФ найчастіше з'єднуються довгою віссю, яка по черзі протягується через отвори в кожній деталі.После збірки дверного полотна до нього необхідно прикріпити ролики та іншу фурнітуру. Цей етап монтажу також необхідно виконувати в суворій відповідності з інструкцією виробника. При установці дверне полотно слід акуратно втягати роликами в направляючий профіль. Потім складіть двері гармошкою по центру отвору і прикріпіть одну зі сторін до бічного профілю.