Як відновити свердловину.

Свердловина, споруджена на території, прилеглій до заміського будинку, може стати зручним джерелом водопостачання. Але іноді в функціонуванні свердловини трапляються проблеми: пропадає тиск, відбувається замулювання, з'являються бруд і пісок. В цьому випадку знадобиться провести роботу по відновленню свердловини.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний жердину;
  • - лопата;
  • - черпак з довгою ручкою;
  • - хімічні реагенти;
  • - професійне обладнання для буріння;
  • - водяний насос.
Інструкція
1
Визначте тип проблеми, яка відноситься до свердловини. Зовнішні ознаки відмови системи водопостачання можуть бути різними. Це, як правило, поява разом з водою мулу, піску та частинок бруду. Може також передчасно вимикатися насос, що пов'язано з падінням тиску. Найчастіше такі складнощі виникають, коли свердловина тривалий час не використовується, виснажена грунт або в свердловину потрапляють сторонні предмети. У більш рідкісних випадках причиною замулювання стають зрушення рельєфу місцевості.
2
Проведіть зовнішній огляд і діагностику стану свердловини. В важких випадках для цього, можливо, знадобиться запросити фахівців. Вони зможуть досліджувати свердловину з використанням найсучаснішого обладнання, оцінять структуру внутрішньої порожнини і підберуть відповідний метод відновлення.
3
Оберіть метод відновлення, спираючись на дані діагностики. Комплекс очисних робіт зазвичай включає в себе очищення стовбура від мулу, бруду, іржі, сольових відкладень. У переважній більшості випадків відмова в роботі свердловини пов'язаний з кольматацію, тобто заиливанием внутрішніх пористих шарів ґрунту. При цьому пори в грунті закриваються, що практично повністю виключає появу в свердловині води.
4
Проведіть роботи з урахуванням обраного методу відновлення. У самому простому випадку вам буде потрібно механічним способом очистити ствол свердловини від сторонніх предметів, вивести на поверхню маси бруду та мулу. При більш складних проблемах слід використовувати спеціальні хімічні реагенти або потужний гідроудар. Всі роботи необхідно проводити акуратно, щоб не допустити обвалу шарів ґрунту, що примикають безпосередньо до свердловини.
5
Протестуйте вичищену свердловину, щоб переконатися в її нормальному функціонуванні. Для цього в свердловину опускається насос і проводиться викачування води доти, поки вона не стане прозорою і вільною від сторонніх включень і видимих домішок.