Який ламінат краще для кухні.

Якщо вам належить вибирати підлогове покриття для кухні, то ви обов'язково захочете придбати практичне, естетичне та довговічне. Знайти той матеріал, який би відповідав усім вище перерахованим вимогам, звичайно ж, можна. У будь-якому будівельному магазині вам вкажуть на сучасне і популярне покриття для кухні - ламінат, яке має низку інших переваг.

Багатоликий сеньйор ламінат

Підлогове покриття з ламінату дуже схоже на вигляд з деревиною, що особливо цінують любителі еко-дизайну. Тих, хто любить економити, ламінат приваблює своєю конкурентоспроможною ціною, в той час як практичних господарів підлогове покриття притягує простотою монтажу. А ще всі виробники і покупці зазначають, що ламінат стійкий до ударів і випаровуванню, не боїться подряпин, тріщин, перепаду температури і плям жиру, не вигоряє і легко миється. Слід відзначити і зовнішній вигляд ламінату: екзотичний палісандр, венге або шляхетний дуб - ламінат може імітувати будь-яку породу дерева. Якщо потрібно доповнити дизайн кухні, підлогою з граніту чи мармуру, то для ламінату навіть «кам'яний» образ не проблема! А найостанніші новинки від виробників - це кухонний ламінат під плитку, ламінат з різними написами і екзотичними рісункамі.Ламінірованний підлогу виглядає вельми респектабельно і є гігієнічним, що, досить немаловажне для кухні. На відміну від натуральної дошки, ламінована є менш вибагливої і не такий вимогливою до догляду. Слід також зазначити, що деякі види ламінату можливо використовувати для укладки теплої підлоги, що неможливо зробити з покриттям підлоги з дерева або якщо підлога застелена лінолеумом. Ламінат прийнято ділити по класу зносостійкості, що дозволяє безпомилково вибрати підлогове покриття для кухні. Плитка ламінат класу 32 і 33 стійка до тяжкості холодильника, яка впала вилки, а також до неприємностей у вигляді розлитого соку або бризкам жиру. При цьому термін служби покриття становить від п'ятнадцяти до двадцяти років.
Практичні господині дуже цінують простоту догляду за ламінатом, який не вимагає додаткової турботи. А дизайнери інтер'єрів відзначають прекрасне поєднання кухонного ламінату з керамічною плиткою.

Особливості, які потрібно знати

В розрізі ламінована дошка являє собою багатошаровий, проклеєний матеріал. Причому верхній шар ламінату просочений водовідштовхувальним складом, який не боїться випадково пролитої води, але все ж місця стиків залишаються дуже вразливими, тому фахівці радять покривати їх герметіком.Что стосується монтажу ламінату, то його можна укладати поверх старого підлогового покриття, якщо воно в хорошому стані і не вимагає вирівнювання. А щоб поліпшити звукоізоляцію і приглушити звук кроків, перед безпосередньою укладанням ламінату необхідно постелити спеціальну прокладку, яка забезпечує звуко- і теплоізоляцію. Зверніть увагу: якщо кухня має складну форму, то необхідно купувати ламінат з невеликим запасом. Щоб перевірити, чи є ламінат екологічно чистим, його потрібно опустити у воду і залишити там на кілька хвилин. Якщо з'явився різкий запах, значить, у складі ламінату є формальдегіди, які можуть бути небезпечні для здоров'я, і покриття не є екологічним. Монтаж ламінату можна здійснювати декількома способами: замковим або клейовим. Причому перший спосіб монтажу дозволяє впоследствие здійснити демонтаж і повторний монтаж підлоги і тому вважається більш зручним і сучасним.
Якщо укладати ламінат таким чином, щоб стики панелей йшли в напрямку світла, то вони практично невидно.
Ламінат - це копія натуральної дошки, яка відрізняється влагоустойчивостью, міцністю і простотою монтажу, а ще, ламінат відмінно чинить опір впливу агресивних миючих засобів і волозі, яких в надлишку саме на кухні. Але, вибираючи ламінат, варто враховувати модні тенденції, стиль кухні і свої особисті переваги, а не тільки якісні характеристики.