Як оцінити якість димоходу.

Історія димоходів налічує не одне тисячоліття. З'явилися вони практично відразу ж після того, як люди навчилися добувати вогонь. З'ясувалося, що дим здатний отруювати людину. Тому довелося придумувати, як можна мінімізувати шкідливий вплив диму. В результаті і був винайдений димохід. Принцип його дії досить простий - всередині спеціальної труби створюється тяга, завдяки якій дим виходить назовні. Однак не все так просто з димоходами. Щоб вибрати якісний, потрібно враховувати кілька важливих параметрів.
Неякісний димохід може стати причиною досить серйозних неприємностей, наприклад, пожежі. якщо він неправильно змонтований або зроблений не з тих матеріалів, що потрібно, проблеми неминучі. Саме тому дуже важливо правильно оцінювати якість димоходу при будівництві або покупці вже готового на ринку.

Яким має бути якісний димохід

Оптимальним варіантом якісного димоходу фахівці називають той, що представляє собою канал з хорошою теплоізоляцією, незначним показником відкладення сажі, а також зниженим рівнем конденсату. Такі димоходи, як правило, мають досить тривалим терміном роботи і здатні витримувати значні навантаження без шкоди для дому, лазні, дачі та інших строеній.Качественний димохід в першу чергу повинен бути сконструйований так, щоб дотримувалося головна вимога - тяга збільшується зі збільшенням висоти труби. В іншому випадку (якщо тяга недостатня) виникає ефект затримки диму в димовідводі і навіть його зворотний вихід в приміщення. При цьому варто враховувати, що зовнішній вигляд труби і збіг пропорцій димоходу і будівлі в даній ситуації другорядні. Адже особливо важливі в цій ситуації функціональність і правильна робота системи отопленія.Важно визначати і місце розташування димоходу. Так, наприклад, якщо він буде відноситися до категорії внутрішніх, необхідно проводити і додаткові роботи облаштування опори, організацію правильної захисту і т.д. Якщо варіант внутрішній, утеплювати його необов'язково. Правда, в місці стику доведеться зробити ізоляцію, яка буде знаходитися як мінімум за 60 см до виходу.
Варто враховувати, що якщо труба при внутрішній укладанні димоходу проходить через неопалювальну частину приміщення, утеплювати труби доведеться. В іншому випадку від різкого перепаду температур вони лопнуть.
Зовнішні димохід, який носить назву якісний, звичайно являє собою циліндр. Саме така форма забезпечує максимально ефективну роботу димовідводу. Крім того, звертайте увагу на максимально прості моделі без будь-яких художніх вишукувань. Пов'язано це з тим, що різні орнаменти та інші мудрі форми призводять до більшого накопичення сажі на частинах труби. Як наслідок, димохід частіше починає працювати гірше і очищати його доведеться теж частіше. Бажано, щоб висота зовнішнього димоходу була не менше 5 метров.У якісного димоходу стики, за якими з'єднується труба, повинні розташовуватися нижче міжповерхових перемичок і залишатися відкритими для візуального огляду. У більшості випадків для досягнення більшої безпеки рекомендується додатково обробити ці стики спеціальними негорючими матеріалами.

З яких матеріалів виготовляються димоходи

Дуже часто можна спостерігати картину, коли лазня, котедж або будинок мають цегляну трубу димоходу, обсипати, вкриту білим нальотом і має інші руйнування. Це говорить про те, що для будівництва димоходу був вибраний неправильний матеріал. Сьогодні фахівці рекомендують для будівництва димовідводів труб тільки два матеріали - нержавіючу сталь і угорський фуранфлекс.Фуранфлекс - матеріал високої міцності і пожароустойчивости. Являє собою виріб з композитного металу (це пластмаса, армована високоміцними волокнами). Його плюс в тому, що він стійкий до появи конденсату, має низьку теплопровідність і відмінно застосовується там, де труби нагріваються до 200 градусов.Нержавейка має оптимальний перетин труб, завдяки чому створюється правильна і оптимальна тяга. Крім того, вона не схильна рясного утворення конденсату. Такий матеріал спеціалічти називають герметичним і простим в обслуговуванні. А якщо дотримати всі правила монтажу і правильно експлуатувати піч або камін, або газовий котел, димохід з нержавіючої сталі буде максимально пожаробезопасним.Что ж до інших матеріалів, з яких традиційно роблять димоходи, фахівці стверджують, що вони сьогодні стають неактуальними внаслідок своїх невідповідних функціональних особливостей . Азбестоцементні труби використовуються максимально часто. Основна причина, чому будівельники їх вибирають - низька ціна. При цьому вони важкі, не відрізняються особливою герметичністю стиків, вбирають конденсат і, як наслідок, швидше руйнуються. якщо ж такий матеріал перегріти, то труби можуть лопнути або навіть взорваться.Цінковие і сталеві труби, які так часто використовують при будівництві лазень також мають ряд своїх недоліків. Термін їх служби значно короткий - від 2 до 4 років. Потім через підвищений освіти конденсату труби починають швидко іржавіти, истончаться і приходити в негодность.Еще один невдалий матеріал для будівництва димових відводів - цегла. І це незважаючи на те, що його використовують досить часто. Цегла поганий тим, що він швидко руйнується під впливом вологи конденсату, дуже інтенсивно вбирає її в себе, в результаті чого намокають навіть стіни, сам же цегла попросту розсипається.
Якщо ви хочете, щоб ваш димар був цегляним, просто облицюйте його. Але обов'язково при цьому дотримуйте протипожежні норми монтажу.
Пам'ятайте, що правильний (якісний) димохід обов'язково повинен бути правильних розмірів, які прописані в нормативах будівництва. Згідно з цими правилами, хороший якісний димохід повинен бути щільним, вертикальним і відокремленим. Крім того, він не повинен мати жодних уступів. Перетин каналу обов'язково має бути збережено по всій довжині труби. В іншому випадку будуть виникати проблеми з тягой.Вибор правильного димоходу повинен бути усвідомленим. Тому перед тим як купувати, обов'язково вивчіть всі харакетристики пропонованого вам примірника, щоб потім не пошкодувати про свій вибір. Не женіться за низькою ціною, адже подальший ремонт і проблеми, які може нанести неправильний димар, обійдуться вам в рази дорожче.