З чого почати обробку квартири.

Оздоблення квартири - приємний, але клопіткий процес, яким завершують ремонтні роботи. На цій стадії ви маєте можливість проявити свої дизайнерські таланти і втілити в життя свою мрію про ідеальний і комфортному житлі, куди завжди хочеться повернутися. Але й при приведенні оздоблювальних робіт слід дотримуватися певну послідовність, що стане гарантією їхньої якості.

Перевірте, чи все готово до оздоблювальних робіт

Зовсім неважливо, чи робите ви ремонт в старій квартирі або в новобудові, але до завершального етапу, в ній вже повинні бути виконані певні види робіт. Це необхідно для того, щоб вам згодом не довелося ламати і демонтувати вже укладені настінні і підлогові покриття з тим, щоб виправляти недоделкі.В квартирі повинні бути проведені електро-монтажні роботи, прокладена нова проводка, розрахована на робочі потужності сучасних електроприладів, встановлені всі необхідні розетки і вимикачі. Всі інженерні комунікації, якщо вони старі і потребували ремонту та заміни, повинні бути відремонтовані і замінені, встановлено сантехнічне та інше обладнання, системи життєзабезпечення. Якщо всі ці роботи проведені, ви можете починати обробку.
Якщо ви обробляють квартиру, одночасно проживаючи в ній, почніть роботи з найдальшої кімнати, просуваючись у бік кухні.

Чорнова обробка

До цього моменту у вас вже повинен бути, хоча б у голові, дизайн-проект і чітке уявлення про те, які матеріали будуть використовуватися при чистової обробки. Це визначає необхідність тих чи інших оздоблювальних робіт. Якщо ви збираєтеся вмонтовувати на стінах або стелях у ванній кімнаті пластикові панелі, немає сенсу вирівнювати їх і проводити дорогі штукатурні роботи із застосуванням маяків. Це ж стосується тих місць, для обробки яких буде застосовуватися гіпсокартон - його також монтують на обрешітку або металевий профіль і те, наскільки поверхня буде рівною, особливого значення не імеет.На першому етапі необхідно провести всі ті роботи, які характеризуються підвищеною вологістю - оштукатурювання, шпаклівка стін і стель, заливка бетонної стяжки, укладання плитки.
Врахуйте, що бетонна стяжка повинна добре застигнути, а для цього потрібен час - до 7 тижнів. Ходити по ній, звичайно, можна буде і раніше, але ось влаштовувати наливні підлоги тільки після повного висихання першого шару.

Фінішна обробка

Її починають з монтажу міжкімнатних дверей, але лиштви при цьому не встановлюють. Проводяться «сухі» роботи з монтажу підвісних або натяжних стель, панелей, настеляються підлоги і наклеюються шпалери. Після цього слід закріпити шурупами плінтуса і лиштви на двері, прибити полки, карнизи для штор.Что стосується порядку, в якому відбуваються приміщення квартири, то починати слід з санвузла та ванної кімнати, а ось лоджії і балкони обробляють в найостаннішу чергу, оскільки вони використовуються під складування будівельних та оздоблювальних матеріалів.