Аквадетрим: інструкція по застосуванню.

«Аквадетрим» (вітамін D3) є лікарським препаратом, регулюючим обмін кальцію і фосфору в організмі. Вітамін D3 - це природна форма вітаміну D, нестача якого в організмі може привести до розвитку рахіту і до інших патологій.

Користь вітаміну D

Вітамін D регулює обмін кальцію і фосфатів, який впливає на ріст і формування скелета. Присутність в крові кальцію впливає на процес згортання крові і на функцію серцевого м'язу, підтримує нормальний тонус м'язів мускулатури скелета. Вітамін D потрібно організму для хорошої роботи імунної системи. При нестачі вітаміну D в їжі, дефіциті кальцію, у дитини може виникнути рахіт. Підвищена потреба у вітаміні D з'являється також у жінок під час менопаузи.

Інструкція по застосуванню «Аквадетріма»

«Аквадетрим» (вітамін D3) призначають для профілактики та лікування рахіту, рахітоподібних хвороб, дефіциту вітаміну D, остеопорозу, захворювань , викликаних зниженням рівня кальцію в крові, хвороб, що характеризуються недостатньою мінералізацією кісткової тканини. Дозу «Аквадетріма» призначають індивідуально. Її встановлюють в залежності від кількості вітаміну D, яке хворий отримує з їжею і в формі ліків. Спосіб застосування препарату - всередину, розчиняючи краплі в 1 ложці води. Одна крапля «Аквадетріма» містить 500 МО діючої речовини - колекальциферола.
МЕ - міжнародна одиниця біологічної активності препарату.
В цілях профілактики новонародженим з чотирьох тижнів життя до двох-трьох років препарат дають у дозі 500-1000 МЕ (одна-дві краплі) на добу. Недоношеним новонародженим з чотирьох тижнів життя, дітям, які перебувають в несприятливих умовах, близнюкам дають 1000-1500 МЕ (дві-три краплі) препарату на добу. Влітку дозу зменшують до 500 МО (одна крапля) в суткі.Для лікування рахіту «Аквадетрим» приймають щодня в кількості 4-10 крапель на добу протягом 4-6 тижнів. Початкова доза препарату повинна складати 4 краплі на добу протягом трьох-п'яти днів, потім кількість препарату підвищують до лікувальної (зазвичай 6 крапель на добу). Доза 10 крапель на добу призначається при виражених кісткових змінах. Після одного тижня перерви при необхідності курс лікування можна повторити до отримання чіткого клінічного ефекту. Потім переходять на профілактичну дозу - одна-три краплі в день.
Вагітним необхідно щодня приймати 500 МО препарату на добу протягом всього періоду вагітності, або починаючи з 28 тижня в кількості 1000 МО на добу.

Протипоказання до застосування« Аквадетріма »

« Аквадетрим »протипоказаний при надлишку вітаміну D в організмі, підвищеному вмісті кальцію в крові і в сечі, при сечокам'яної хвороби, хронічних і гострих захворюваннях нирок, ниркової недостатності, активній формі туберкульозу легенів, підвищеної чутливості до вітаміну D3. Препарат не призначають новонародженим у віці до чотирьох тижнів. При вагітності «Аквадетрим" не застосовують у високих дозах. У період лактації препарат призначають з обережністю. При вагітності і в період грудного вигодовування (лактації) кількість прийнятого вітаміну D3 не повинно бути вище 600 ME в добу.