Як почистити реєстр в Windows.

Операційна система Windows з часом накопичує велику кількість інформації про тих додатках і компонентах, які були коли-небудь встановлені. Реєстр зберігає дані про функціонування додатків, вироблених настройках та інших операціях системи. Непотрібні дані необхідно періодично видаляти з реєстру та для цього можна скористатися спеціальними утилітами.
Інструкція
1
Для очищення реєстру існує велика кількість різних програм. Серед них можна виділити популярну утиліту CCleaner. Вона автоматично виробляє чистку непотрібних записів і не вимагає від користувача знань структури даного розділу операційної системи.
2
Перейдіть на офіційний сайт розробника CCleaner і завантажте файл установника програми. Після закінчення закачування запустите його і дотримуйтесь інструкцій інсталятора, які з'являтимуться на екрані. Після завершення установки запустіть програму за допомогою ярлика на робочому столі або через меню «Пуск».
3
У лівій частині вікна програми виберіть вкладку «Реєстр». Додаток дозволяє вибрати параметри, які ви б хотіли видалити з реєстру системи. Утиліта виправляє помилки в записах розділу Windows, видаляє посилання на відсутні бібліотеки, неправильні розширення файлів і інші можливі проблеми. Ви можете вибрати всі пункти для повного очищення реєстру від непотрібних записів.
4
Натисніть на кнопку «Перевірка». Програма займеться пошуком проблем, які присутні в реєстрі. Дочекайтеся закінчення перевірки.
5
Натисніть клавішу "Виправити". Утиліта запропонує зробити резервну копію змін, які вона збирається внести. Натисніть «Так» і виберіть місце для збереження файлу бекапу. Потім клікніть на кнопці «Виправити все». Програма видалить всі непотрібні записи реєстру, і він буде повністю очищений.
6
Якщо після роботи з додатком з'явилися якісь проблеми у функціонуванні системи, запустіть файл бекапа для відновлення параметрів, які були встановлені до проведення очистки.
Корисна порада
Чистка реєстру системи не збільшує продуктивність комп'ютера, проте видалення непотрібних ключів може позбавити користувача від виникнення помилок при установці різних програм, драйверів. Також невірні ключі реєстру можуть впливати і на стабільність роботи Windows.