Симптоми і способи лікування карієсу.

Запущені випадки карієсу, що вимагають серйозного лікування і солідних матеріальних витрат, трапляються часто. І справа не в страху перед бормашиною, а в невмінні розпізнати хворобу на її початковій стадії. Для своєчасного звернення до лікаря потрібно знати симптоми і способи лікування карієсу, тоді похід до стоматолога не перетвориться на стрес.

Симптоми карієсу

Найпершим і непомітним ознакою хвороби, що починається є зміна натурального кольору зуба. На його поверхні з'являються трохи жовтуваті плями або лінії. Причиною цього прояву є демінералізація зуба.Зубная емаль в ураженому зубі розм'якшується, карієс переходить на дентин. При обстеженні стоматологічним зондом відчуваються шорсткості на зубі, виникає біль при огляді. Характерною особливістю гострого перебігу карієсу є те, що краї кришиться зубної емалі мають загострену форму, при хронічному карієсі вони округлие.Повишенная чутливість зубів також є одним із симптомів карієсу. Ця ознака говорить про те, що карієс уразив дентин настільки, що стало можливим проходження рідини через дентинні трубочки. Біль виникає при вживанні гарячого, холодного або солодкого.
Профілактика карієсу полягає в нейтралізації кислотного середовища, яка виникає при взаємодії з їжею. Цього можна досягти регулярним чищенням зубів.
Біль від натискання на зуб з'являється при наявності каріозної порожнини, стінки якої вже стоншені. Після того як тиск на зуб припинилося біль проходіт.Прі наявності великих каріозних порожнин відбувається їх заповнення дрібними частинками їжі. Через певний час вміст цих порожнин починає перегниватимуть і з рота з'являється неприємний запах. Такий «аромат» не усунено ні чищенням зубів, ні маскирующими спреями, ні жувальною гумкою. Коли карієс проростає крізь дентин і доходить до пульпи зуба, може початися її запалення. Виникають сильні болі без зовнішніх подразників, які посилюються при найменшому торканні хворого зуба.
Деякі ознаки карієсу здатний розпізнати тільки фахівець. Відвідуйте свого стоматолога не рідше 2 разів на рік. Це допоможе уникнути серйозних проблем із зубами.

Лікування карієсу

Лікування карієсу на стадії ураження емалі складається лише з професійного чищення і фторування зубів. Для профілактики вона проводиться не тільки на ураженому зубі, але і на всіх здорових зубах.Еслі карієс уразив дентин, проводиться розтин зубної емалі і механічна очистка порожнини зуба від загиблої тканини. Ця операція проводиться під місцевим знеболюючим і неприємних відчуттів, як правило, не викликає. Після того як омертвілі тканина повністю вилучена, краї утворилися порожнеч запечатуються спеціальним складом. Він запобігає подальше руйнування зуба. Потім порожнину заповнюють пломбір матеріалом і шліфують його поверхню спеціальними насадкамі.Прі пульпіті неможливо обійтися без видалення нерва. Для цього поверхню зуба обережно розкривають і заповнюють зуб спеціальним препаратом, що вбиває нерв. Через деякий час, зазвичай 3-4 дні, препарат прибирають. Видаляють вбитий нерв і виробляють чистку нервових каналів. Після чищення канали заповнюють пломбувальних матеріалів, встановлюють прокладку і продовжують лікування як при карієсі.